2024, vasario 21, Trečiadienis

STEAM centras Panevėžyje bus

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė: 2019 m. Lietuvoje bus įkurta 10 STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos ugdymo) centrų. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus įkurti trys nacionaliniai centrai, Alytaus, Panevėžio, Šiaulių miestų, Tauragės, Telšių, Utenos rajonų ir Marijampolės savivaldybėse – septyni mažesni regioniniai.

„Džiaugiuosi, kad ŠMM pakeitė planus Lietuvoje kurti tik 3 STEAM centrus. Savivaldybė nuošalyje neliko – iškilus grėsmei jo netekti ne kartą kreipėmės į ŠMM, įrodinėjome, kad esame verti ir pasirengę suteikti daugiau kokybiško užimtumo galimybių Panevėžio regiono vaikams“, – teigia Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

STEAM centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, mokiniams bus sudaromos sąlygos per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kt.  

Numatyta, kad kiekvienas STEAM centras turės 3 standartizuotas laboratorijas (biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT) ir po vieną specializuotą, atitinkančią regiono poreikius.

STEAM centruose bus rengiamos ir įgyvendinamos įvairios ugdymo programos vaikams, mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti laboratorinius darbus, rengti brandos darbus, čia vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis. Mokytojai galės tobulintis, kelti kvalifikaciją.

Nacionaliniams STEAM centrams įsteigti bus skirta 5,79 mln. Eur, regioniniams – 3 mln. Eur ES investicijų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai