2024, birželio 21, Penktadienis

Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Po repeticijų“

reklama rubai

Lapkričio 21 d. (trečiadienį) 17 val. Juozo Miltinio palikimo studijų centre bus atidaroma Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Po repeticijų“, kuriose autorius įamžino Panevėžio dramos teatro (dabar Juozo Miltinio dramos teatras) aktorius ir patį Maestro J. Miltinį.

Paslaptingas žvilgsnis, atsispindintis grimerinės veidrodyje, susikaupimas ruošiantis vaidmeniui ar jausmų polėkis jau užvėrus teatro duris – parodos lankytojas kviečiamas žvilgtelėti į garsiųjų meno žmonių kūrybinius užkulisius.

S.Povilaitis fiksuoja ir meniškai perteikia aktorių kasdienybę, kurioje svarbu atskleisti tiek teatrališkąją, tiek gyvenimiškąją jų pusę. Fotografo žvilgsniu pagautos akimirkos įamžina teatralų veidus, gestus, charakterio ypatumus ir, kartu, pasakoja teatro istoriją.

Ši fotografo Stasio Povilaičio paroda tarsi sugrąžina aštuntajame dešimtmetyje įamžintus aktorius į Mokytojo namus. Tai dar vienas mokinių ir Mokytojo susitikimas iš praėjusio laiko, kuriame atsiskleidžia neišmatuojama žmogaus ir menininko pasaulio gelmė.   

Kaip svarbu ne tik užfiksuoti vaizdą, bet ir išnaudoti jį supančias aplinkybes, autorius pasidalins su fotografijos mėgėjais edukacinių užsiėmimų metu. Su fotojuostoje atvaizduotais aktorių portretais supažindins ir parodos „Po repeticijų“  katalogas.

Paroda veiks iki gruodžio 31 d.

 

Remia Lietuvos kultūros taryba

Angelė Mikelinskaitė

- Reklama -

Naujausi straipsniai