2024, liepos 15, Pirmadienis

Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Arklys Nidoje“

reklama rubai

Kovo 2 d. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje atidaroma Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Arklys Nidoje“.

Šios parodos pavadinimas galėtų atsakyti į klausimą ir apie ką yra paroda, ir kas parodoje vaizduojama. Toks kalbos lakoniškumas būdingas panevėžiečio fotomenininko kūrybai, kuri dažnai apibendrinama žodžiu „arkliai“. Fotografas ir fotografijos istorikas Stanislovas Žvirgždas taip apibūdino S. Povilaičio kūrybos dominantę: „Fotografijose pabrėžia arklių žmogiškąsias savybes, subtilias ir dramatiškas jų tarpusavio santykių paslaptis, vienatvę, nuotaikų įvairovę, lyties ir amžiaus niuansus, psichologiją“.

Fotografijų paroda „Arklys Nidoje“ sujungia šias skirtingas menininko darbo kryptis: juodai baltą žirgo pasaulį ir siurrealias kasdienybės akimirkas. Pagrindinis nuotraukų personažas išlieka paslaptingas: nustatyti, ar čia arklys elgiasi kaip žmogus, ar žmogus nori tapti arkliu, – keblu.

  1. Povilaitis, kalbėdamas apie naująją darbų seriją, įtraukia į kontekstą ir praėjusių kelerių metų aktualijas: „Sakyčiau, kad tai beveik pandeminė paroda, labai tinkama šiame neaiškiame laikotarpyje, kai visi turi vaikščioti su kaukėmis“.

Stasys Povilaitis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1989 metų, 2005 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 1993 m. menininkas surengė daugiau kaip 20 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau nei 90 grupinių parodų. Yra išleidęs 2 kūrybos albumus: „Fotografijos“ (2002), „Aberacijos“  (2010).

Fotomenininkas intensyviai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir parodose. Pastarųjų metų įvertinimai: 2021 m. konkurso „ND Awards“ („Neutral Density Photography Awards“) diplomas, tema ,,Gamta‘‘; 2021 m. Maskvos tarptautinio fotokonkurso (MIFA) sidabro medalis, tema ,,Gamta“; 2020 m. Budapešto tarptautinio fotokonkurso (BIFFA) sidabro medalis, tema ,,Gamta‘‘; 2020 m. Budapešto tarptautinio fotokonkurso (BIFFA) diplomas, tema ,,Sportas‘‘; 2020 m. konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ temos „Portretas“ finalininkas; 2019 m. Tokijo tarptautinio fotokonkurso (TIFA) bronzos medalis, tema ,,Gamta‘‘; 2019 m. Tokijo tarptautinio fotokonkurso (TIFA) diplomas, tema „Sportas“; 2018 m. konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ pagrindinis apdovanojimas – „Auksinis kadras“, tema ,,Gamta ir jos apsauga“.

Nuo 2015 metų S. Povilaitis Panevėžyje organizuoja šventinę eiseną Pasaulinei fotografijos dienai paminėti.

  1. Povilaičio paroda „Arklys Nidoje“ Fotografijos galerijoje veiks iki balandžio 2 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai