2024, gegužės 18, Šeštadienis

Skulptoriui Juozui Lebednykui įteikta Kultūros ir meno premija

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas įteikė 2017 m. Kultūros ir meno premiją skulptoriui Juozui Lebednykui, kuris negalėjo dalyvauti šventiniame vakare. Menininkui įteiktas mero padėkos raštas bei 1000 EUR premija.

Lebednykas yra sukūręs daug vario reljefų, skulptūrų visuomeniniams pastatams, mažosios plastikos bei skulptūrinės keramikos kompozicijų, objektų, monumentalių skulptūrų visuomeninėms erdvėms. Menininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Dailės galerija, JAV Baltieji rūmai, privatūs kolekcininkai. Yra surengęs 25 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs daugiau nei 60 grupinių parodų ir 7 simpoziumuose.

Šiemetės Kultūros ir meno premijos skirtos Kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriui (Agnė Šablinskienė, Vaida Goberienė, Raimonda Gvozdienė, Loreta Baltutytė, Silvija Kraskauskienė, Giedrė Baltuškienė), muziejininkei Zitai Pikelytei ir skulptoriui Juozui Lebednykui.

Savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos teikiamos Panevėžio kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar pastarųjų 2 metų laimėjimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kt. srityse.

- Reklama -

Naujausi straipsniai