2024, liepos 12, Penktadienis

Skelbiama registracijos pradžia į nacionalinį miškasodį

reklama rubai

Jau šiandien prasideda registracija į balandžio 23 d. vyksiantį masiškiausią iki šiol miškų sodinimo akciją – Nacionalinį miškasodį. Šiemet planuojama įveisti rekordinį plotą naujų miškų – net 748 ha. Naujai įveisiamuose miškų plotuose bus pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

“Palikime savo ženklą ateities kartoms įveisdami rekordinį plotą naujų miškų. Kiekvienas pasodinkime bent po vieną medį Nacionaliniame miškasodyje. Kviečiu prie akcijos prisidėti visus – įmonių kolektyvus, kaimynų bendruomenes, šeimas, kiekvieną šalies gyventoją ir taip drauge pasiekti Lietuvos tikslą – padidinti  Lietuvos miškingumą“, – apie akciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Nacionalinį miškasodį organizuoja Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) bei prisijungti kviečia kiekvieną gyventoją, įmonę, įstaigą, organizaciją bei visus, kurie myli gamtą ir didžiuojasi Lietuvos miškais.

„Džiaugiuosi, kad jau sparčiai ruošiamės artėjančiam Nacionaliniam miškasodžiui, kurio metu įveisime ne tik rekordinį plotą naujų miškų, bet ir tikimės sulaukti rekordinio talkininkų skaičiaus. Šiemet siekiame įveisti net 748 ha miško plotų, todėl labai vertiname visuomenės norą prisidėti prie šio prasmingo ir gražaus tikslo. Kviečiame visus gyventojus, įmones, organizacijas balandžio 23-iąją dieną susitikti miške ir skirti laiko medelio, kuris bus reikšmingas ne tik dabar, bet ir po šimto metų, pasodinimui“ – sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Ši prasminga akcija vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose bei aprėps visas savivaldybes. Pagrindinis šių metų miškasodžio akcentas – naujai įveisiami miškų plotai.

Registracijos formą galima rasti vmu.lt naujienų ir renginių skiltyse. Registracijos platformoje būtina nurodyti regioninį padalinį ir pasirinkti girininkiją, kurioje planuojate sodinti mišką.

Dėl itin didelio susidomėjimo renginiu ir planuojamo rekordinio miškasodžio dalyvių skaičiaus, aplink didžiuosius Lietuvos miestus užsiregistravusių talkininkų prašoma, turint galimybę, atsivežti savo kastuvą bei darbo pirštines. Taip pat pasirūpinti drėgmei nepralaidžia avalyne.

Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija atkurs ir apie 9175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai