2024, birželio 21, Penktadienis

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

reklama rubai

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka sėkmingai įsijungė į skaitmeninio raštingumo mokymų projektą „Prisijungusi Lietuva”, kuriuo siekiama padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

,,Labai džiaugiuosi, kad mokymai vyksta mūsų bibliotekoje”, – sako Dembavos kaimo gyventojas Jonas.

Skaitmeninio raštingumo įgūdžius lavinęs ir telefonu, ir planšete, ir kompiuteriu vyras nutarė, kad jam, sulaukusiam garbingo amžiaus ir negalinčiam pasigirti labai geru regėjimu, labiausiai tiktų nešiojamas kompiuteris, nes telefono ir planšetės ekranai per maži.

„Dabar namuose daugiau būnu, tad nešiojamas kompiuteris labai tiktų bendrauti su užsienyje gyvenančiu sūnumi, skaityti naujienas, žiūrėti filmus“, – sako pensinio amžiaus dembaviškis.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei jos padaliniuose vykdomo projekto dalyvis.

Užsiėmimai vyksta pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupėms. Gyventojai gauna praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu: internetu apsipirkti, sumokėti mokesčius, užsiregistruoti pas gydytoją, bendrauti virtualioje erdvėje ir kt.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias bei įgūdžius.

Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas”, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“.

Panevėžio rajono bibliotekose, nuo praėjusių metų pavasario įgyvendinant projektą, apmokyta per 500 gyventojų. Daugiausiai dalyvių sulaukė Panevėžio rajono savivaldybės viešoji (120), Vadoklių (52), Berniūnų, Miežiškių, Ramygalos (po 40), Krekenavos (38) bibliotekos.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia gyventojus dalyvauti mokymuose. Registracija vyksta tel. 8 657 60 638, (8 45) 58 70 48 bei e. paštu l.telyceniene@panrbiblioteka.lt . Užsiregistruoti taip pat galima atvykus į artimiausią biblioteką.

- Reklama -

Naujausi straipsniai