2024, kovo 2, Šeštadienis

Šildymo sezono pirmosios sąskaitos

AB „Panevėžio energija“ praneša: miesto daugiabučių namų gyventojai už būsto šildymą spalio mėnesį vidutiniškai mokės 13 proc. mažiau nei 2016-ųjų spalį. Priežastys yra kelios – šiltesnis mėnuo, žemesnis šildymo tarifas.

Įmonės duomenimis, visi daugiabučiai suvartojo vidutiniškai 11 proc. mažiau šilumos nei praėjusių metų spalį. 1 kv. m šildyti sunaudota apie 7,1 kWh, mokestis vidutiniškai sudarys 0,39 Eur/kv. m. Tad 50 kv. m buto šildymas atsieis apie 20 Eur (pernai – 23 Eur). Kaip ir visada, daugiausia mokės nemodernizavusieji šilumos punktų ir nerenovavusieji namų. Būtent jie suvartojo daugiausia šilumos 1 kv. m šildyti.

Tad naujų ar renovuotų namų gyventojams 1 kv. m šildymas kainuos apie 0,26 Eur – 13 Eur už 50 kv. m butą. Daugumos namų, įsirengusių automatizuotus šilumos punktus, gyventojams – atitinkamai 0,41 Eur (20,50 Eur už 50 kv. m). Nemodernizavusiems šilumos punktų, nerenovusiems namų – 0,48 Eur (24 Eur už 50 kv. m).

Šilumos tiekėjas atsakingas už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. AB „Panevėžio energija“ gyventojams teikia sąskaitas už šilumą, apskaitytą įvadinio šilumos skaitiklio ir paskirstytą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) metodiką. Nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliojo VKEKK patvirtinti nauji šilumos paskirstymo metodai. Gyventojams sąskaitos už spalį suformuotos jau pagal juos. Primename: nuo šildymo sezono pradžios sąnaudos karšto vandens cirkuliacijai („gyvatukui“) skaičiuotos pagal ne šildymo sezono 3 mėnesių kiekvieno konkretaus pastato šilumos galios vidurkį, todėl jos kiekvienam namui skirtingos. Praėjusį šildymo sezoną buvo mokamas pastovus mokestis.

www.pe.lt/Gyventojams/ Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose/Namo informacija sužinosite, kiek kiekvieną mėnesį namai suvartojo šilumos 1 kv. m šildyti ir kiek mokėsite už buto kv. m. Prisijungę prie Klientų savitarnos portalo galite peržiūrėti sąskaitas už šilumą ir karštą vandenį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai