2024, birželio 22, Šeštadienis

„Sidabrinis Nevėžis“ jauniesiems kūrėjams, almanacho sutiktuvės

reklama rubai

Vasario 15 d. (trečiadienį) 15 val. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų ir iškilmių salėje (Respublikos g. 14) vyks „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2016“ sutiktuvės, apdovanojimų ir „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimo Metų literatui ir Metų iliustruotojui ceremonija.

Jau ketvirtus metus bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras vykdo projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“, sutinkamas ketvirtasis „Jaunųjų kūrėjų almanachas“, metų baigiamasis akordas. „Sidabrinio Nevėžio 2016“ skulptūrėlėmis apdovanojamas Metų literatas ir Metų iliustratorius.

„2016 metais TIK penkiose Panevėžio mokyklose nesurasta kuriančių, norinčių kurti, galinčių kurti arba apskritai skatintinų kurti mokinių. TIK penkiose ar NET penkiose? Niekada projekto vykdymo komanda nesutiks su TIK… Užtat, kiek surasta! 2017 metais projektas gyvuos penktąjį sezoną. Tęstinumas yra viena iš pagrindinių jo sėkmės sąlygų, nes yra galimybė stebėti dalyvių tobulėjimą, kūrybinį brendimą, meno suvokimo, skonio, realybės traktuotės pokyčius. Nepertraukiamas procesas kelia pasitikėjimą dar tik panorusiems jame dalyvauti mokiniams, taip pat ir jaunuosius kūrėjus pastebėjusiems mokytojams,“ sako PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas, projekto vadovas Arnoldas Simėnas.

„Jaunųjų kūrėjų tribūna „Nevėžis“ – galimybė vaikui ar jaunuoliui viešai prašnekti nekasdiene kalba, savais atrastais žodžiais, apie tai, kas labiausiai rūpi. Arba iliustruoti sau artimą bendraamžio kūrinį. Projekto autorių įsitikinimu, visi gimsta kūrėjais, tik, jei tokia Dievo dovana nėra puoselėjama, laikas pamažu ją atima. Todėl kasmet projekto misijos šūkis „pastebėk kuriantį“ įgauna vis gilesnę prasmę – pastebėk kuriantį, paskatink galintį ir norintį kurti, sakoma almanacho pratarmėje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai