2024, vasario 27, Antradienis

“Siaurukui” Panevėžyje iškilo reali grėsmė

Panašu, kad pildosi ir blogiausios paninfo.lt prognozės dėl Panevėžio „Siauruko“ likimo. Susilaikius Panevėžyje rinktiems Povilui Urbšiui ir Godai Burokienei bei dar 43 Seimo nariams ir 5 balsuojant „Prieš“ atmestas Seimo narių Antano Bauros, Sergejaus Jovaišos, Viktoro Rinkevičiaus pasiūlymas Aukštaitijos „Siaurukui“ papildomai skirti 150 tūkst. eur. Palikti Finansų ministerijos skirti 200 tūkst. eurų. Ką tai reiškia „Siaurukui“ ? Greičiausia vienaip ar kitaip gali sutrikti įstaigos veikla, pritrūkti lėšų darbuotojų atlyginimams, sutrikti šilumvežių, kelio remonto ir kiti būtiniausi darbai. Iki šiol „Siaurukui“ Susisiekimo ministerija skirdavo 363 tūkst. eurų per metus. Trūkstant pinigų, VŠĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkams neliks nieko kito, tik pridėti trukstamų lėšų iš savo kišenės, arba tikintis sutaupyti, duoti nurodymą nutraukti veiklą Panevėžyje, paliekant veikiantį Anykščių-Rubikių ruožą. 

Kaip rašėme, lapkričio 22 d. Anykščių rajono savivaldybė vienbalsiai priėmė nutarimą “Dėl sutikimo perimti Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn viešosios įstaigos ,,Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininko teises ir pareigas bei turtą ir jo perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise”. Šiuo metu VŠĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” valdo du dalininkai Anykščių rajono savivaldybė ir LR Susisiekimo ministerija, kuri siekia savo dalimi atsikratyti. pageidavimą tapti dalininkais išreiškė ir Panevėžio miestas bei Panevėžio rajonas, tačiau, panašu, derybos užstrigo.

Negana to, Viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkė LR Susisiekimo ministerija vykdė „Siaurojo geležinkelio, kultūros paveldo ir turizmo objekto plėtra 2009-2011 metais“ projektą, kuriuo įsipareigojo per 3 metus pasiekti apsilankiusiųjų 200 000 klientų skaičių. Taip pat vykdyti veiklą ir išsaugoti projekte sukurtas darbo vietas 5 metus po projekto įgyvendinimo. Projektas buvo įgyvendintas 2015-12-09. Neįvykdžius nurodytų įsipareigojimų gali tekti grąžinti – 2 198 817 Eur ES lėšų.

Deja šių argumentų valstiečių ir žaliųjų frakcija neišgirdo. Būtent jų frakcijos 35 susilaikę nariai lėmė priimtą sprendimą, dar 4 „valstiečiai“ balsavo „prieš“. „

- Reklama -

Naujausi straipsniai