VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ lapkričio 17 ir 18 d. kviečia nusikelti į Prancūzijos Božolė regioną ir klasikiniu šventės šūkiu „Le Beaujolais Noveau est arrive“ pasitikti šių metų derliaus, intensyvios granatų spalvos vyno.

Božolė (pranc. Beaujolais, arp. Biôjolês) – vyndarystės regionas Prancūzijoje, į šiaurę nuo Liono, apimantis Ronos departamento šiaurę ir Sonos ir Luaros departamento pietus. Regiono pavadinimas kilęs iš istorinės jo sostinės, Beaujeu (Božo), pavadinimo. Božolė regionas priskiriamas Burgundijos vyndarystės regionui. Nors Božolė regionas turi gilias vyndarystės tradicijas, XX a. pabaigoje jis tapo geriausiai žinomas vyno vartotojams dėl itin populiaraus Beaujolais nouveau (jauno božolė vyno).

„Šiemet, kaip ir pernai į Božolė šventę keliausime net dvi dienas – iš Anykščių ir Panevėžio siaurojo geležinkelio stočių. Pati šventė vyks Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje, kur visų keliautojų tradiciškai lauks dviejų rūšių jauno vyno degustacija, užkandžiai bei koncertinė programa“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Pasak renginio organizatorės Martynos Lukoševičienės, jaunas vynas bus ragaujamas prancūzišku ritmu skambant „gyvai muzikai“ ir mėgaujantis subtiliais restorano ruoštais prancūziškais užkandžiais bei karštu patiekalu. Numatoma renginio trukmė – 3 val.

Kelionė Siauruku į Prancūzijos Božolė regioną numatoma lapkričio 17 d. 18 val. iš Anykščių, o  lapkričio 18 d. 18 val. iš Panevėžio Siauruko stoties.

Daugiau informacijos bei elektroninius bilietus galima įsigyti interneto svetainėje www.siaurukas.eu. Renginiai bus filmuojami, fotografuojami ir viešinami.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email