2024, kovo 29, Penktadienis

Šiauliuose – triumfas dramatiškoje rungtynių pabaigoje

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jubiliejiniame, 30-ajame „Betsafe-LKL“ sužaidė pirmąsias išvykos rungtynes. Šiaulių arenoje Nenado Čanako auklėtiniai po atkaklios kovos 85:88 (24:22, 19:28, 21:19, 21:19) nugalėjo vietos „Šiaulius“ ir įsirašė antrąją pergalę.

Rungtynių pradžioje svečiams sunkiai sekėsi stabdyti Joną Zohore, kuris per pora minučių šiauliečiams pelnė 8 taškus (8:8). Įpusėjus pirmajam ketvirčiui Mantas Rubštavičius pataikė antrą savo tritaškį, tačiau taikliais tolimais metimais atsakę Donatas Sabeckis ir Kyle’as Mangas vėl išvedė „Šiaulius“ į priekį (16:14).

Antrajame ketvirtyje tris atakas paeiliui dvitaškiais sėkmingai užbaigė Paulius Murauskas ir sugrąžino pranašumą Panevėžio komandai (27:30), o po pelnytų dviejų taškų su pražanga Jamelas Morrisas persvarą padidino iki dviženklės (30:40). Jos išsaugoti „7bet-Lietkabeliui“ nepavyko – K. Mangas su kėlinio sireną pataikė tolimą metimą (43:50).

Trečiajame kėlinyje šiauliečiai, atradę naują ginklą puolime, greitai ištirpdė turėtą deficitą – per mažiau nei penkias minutes K. Mangas surinko 12 taškų (57:57). Kiek geresnę panevėžiečių atkarpą nutraukė ketvirtį taikliu tritaškiu užbaigęs D. Sabeckis, vėl sumažinęs skirtumą tarp komandų (64:69). „Šiauliai“ ir toliau sėkmingai laikėsi kovoje – įpusėjus ketvirtajam kėliniui K. Mangas du kartus realizavo abu baudų metimus (78:81).

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei Kristianas Kullamae pažeidė taisykles puldamas, tačiau kitoje aikštelės pusėje Eimantas Stankevičius pataikė tik vieną baudos metimą (84:86). Likus 15 sekundžių K. Kullamae prametė abu baudų metimus. Šiauliečių atakos metu pražangą išprovokavęs Arminas Urbutis realizavo tik pirmąjį baudos metimą iš dviejų (85:86), o kovą dėl atšokusio kamuolio laimėjusiam K. Kullamaei ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo (85:88). Šiauliečių atsakui liko 2 sekundės, bet K. Mangas prametė iš toli ir panevėžiečiai pasiekė pergalę.

„Šiauliai“: Kyle’as Mangas 24 (5/12 trit.), Donatas Sabeckis 16 (7 rez. perd), Jonas Zohore 13, Eimantas Stankevičius 8, Martynas Varnas ir Bryce’as Douvier po 6.

„7bet-Lietkabelis“: Željko Šakičius 19 (7 atk. kam., 4/4 trit.), Paulius Murauskas (6/6 dvit., 8 atk. kam.) ir Kristianas Kullamae po 15, Vytenis Lipkevičius (6 atk. kam.), Jamelas Morrisas ir Benas Griciūnas po 7.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais spalio 9 d. – Panevėžyje svečiuosis Kauno „Žalgiris“, spalio 19 d. laukia pirmasis Europos taurės (Eurocup) mačas namie su Ulmo „Ratiopharm“ klubu iš Vokietijos, o spalio 22 d. į Panevėžį atvyks Vilniaus „Rytas“.

Bilietus į Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt.