2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Šiauliuose – pergalingas Oreliko sugrįžimas

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ pratęsė kovas vietinėse pirmenybėse. Ketvirtadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 80:89 (21:20, 22:21, 23:20, 14:28) Šiauliuose palaužė vietos ekipą ir galutinai įsitvirtino pirmajame Betsafe-LKL turnyro lentelės ketverte. Tiesa, panevėžiečiai per likusias trejas rungtynes vis dar turi teorinę galimybę pakilti ir į trečiąją poziciją.

Į Armino Urbučio du taiklius metimus rungtynių pradžioje svečiai iš Panevėžio atsakė aštuoniais taškais paieliui, tačiau galiausiai po pirmųjų dešimties minučių šiauliečiai pirmavo minimaliu skirtumu (21:20). Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštelėje „7bet-Lietkabelio“ gretose pasirodė beveik mėnesį nerungtyniavęs Gediminas Orelikas.

Rungtynes šeimininkai pradėjo puikiai dalindamiesi kamuoliu – per penkiolika minučių atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, iš kurių keturis atliko Donatas Sabeckis. Svečiai iš Panevėžio beveik visą antrąjį kėlinį pirmavo, tačiau du taiklūs Eimanto Stankevičiaus tritaškio rezultatą išlygino (41:41), o ketvirtį užbaigė du taiklūs Sabeckio baudų metimai ir „Šiauliai“ išsiveržė į priekį.

Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, tačiau vien per trečiąjį kėlinį devynis taškus surinkusio Varno ir šešis pridėjusio Stankevičiaus į priekį vedami šiauliečiai pirmavo prieš lemiąmą ketvirtį (66:61). Per tris kėlinius abi komandos buvo pataikiusios po tris tolimus metimus.

Ketvirtąjį kėlinį „7bet-Lietkabelis“ pradėjo aukštesne pavara ir spurtavo 14:0 (66:75). Ketvirčiui artėjant prie pabaigos puikų puolimą demonstravę svečiai po Jordeno Duffy tritaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (72:83). Prasidėjus paskutinei minutei šiauliečiai dar kabinosi į rungtynes, kuomet Varnas dvitaškiu sumažino deficitą iki septynių (78:85), tačiau laiko šeimininkams jau nebeužteko.