2024, birželio 22, Šeštadienis

Šiaudinių skulptūrų parke originalios idėjos realizuojamos talkininkų dėka

reklama rubai

Būrys Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojų surengė talką šalia Naujamiesčio esančiame šiaudinių skulptūrų parke. Šis ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje bei už jos ribų žinomas unikalus kūrybinis objektas kiekvieną rudenį atnaujinamas ir prikeliamas naujam gyvenimui. Šiemet jo idėja – „Šiaudų šviesos istorija“.

Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos darbuotojų neišsenkantys kūrybiniai sumanymai įgyvendinami jau 14-tus metus rengiamame šiaudinių skulptūrų plenere „Aukščiau žolės, žemiau dangaus“.

„Ką šiemet sugalvojote, kuo dar nustebinsit?“ – tokius klausimus įpusėjus rudeniui kasmet išgirsta Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė. Ir tai jos nebestebina – juk lankytojai jau įpratę parką pamatyti vis nauju amplua.

Išradingumo ir įkvėpimo nestokojantys kultūros centro-dailės galerijos darbuotojai pastaraisiais metais pasigenda tik vieno – pagalbininkų rankų. Kai kurie anksčiau gausiai talkinę miestelio entuziastai išsisėmė, juk darbas su įnoringa gamtos dovana – šiaudu nėra lengvas, juolab, priklausomas nuo gamtos sąlygų – dirbama po atviru dangumi.

Tad nors pasigrožėti kasmet atsinaujinusiu kūrybiniu šedevru lankytojai plūsta iš visos šalies ir net užsienio, pagalbos įkūnyti naujas idėjas išties reikėtų.

„Todėl labai malonu, kad mums jau ne pirmus metus į talką atvyksta būrys Savivaldybės administracijos darbuotojų“, – džiaugiasi V. Dumbrienė.

Talkininkai gavo užduotį pernai savo rankomis susuktus, supintus šiaudinius stilizuotus medžius-burbulus nupurkšti įvairiaspalviais dažais. Darbo rezultatas iškart tapo akivaizdus. Nuo gamtos sąlygų pakitę – saulės nublukinti, lietaus permerkti pernykščiai medžiai nušvito linksmomis spalvomis. Spalvoto sodo pamatyti jau traukia lankytojai.

Pirmąkart grafiti piešimo technika ant šiaudų išbandyta pernai, tryliktaisiais plenero rengimo metais. Šiemet tai tęsiama, tačiau kiek kitaip. Kūrybinis procesas nesibaigė, visą likusį spalio mėnesį ir lapkritį dar bus kuriami nauji statiniai.

Tad entuziastai, norintys į šiaudinių skulptūrų parko kūrimą įnešti savo indėlį, Naujamiestyje labai laukiami. Tartis dėl talkos galima su Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktore V. Dumbriene telefonu 8 610 05 255.

Pasigrožėti realizuota kūrybine idėja – sukurtu spalvingu parku „Šiaudų šviesos istorija“ lankytojai bus kviečiami gruodžio mėnesį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai