Kasmet rugsėjo 16-22 d. pasaulis primena apie gamtą ir aplinką tausojančio judėjimo svarbą. Šių metų tema „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Ši tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos Europa, kaip ir visas pasaulis, patyrė per COVID-19 pandemiją. Ši beprecedentė sveikatos krizė Europai suteikia ir galimybių.

„Europos judumo savaitė suteikia mums galimybę pasvarstyti apie ekologiją, mus supančios aplinkos išsaugojimą ateities kartoms, aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro ir triukšmo taršos problemas, eismo įvykių gausos bei sveikatos problemas. Todėl Panevėžio miesto savivaldybė kviečia visus gyventojus, bendruomenes, įstaigas ir organizacijas paminėti Europos judumo savaitę įvairiomis akcijomis ir renginiais, skatinant žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Be to, Tarybai priėmus sprendimą, miesto gyventojai rugsėjo 22 d. viešuoju transportu važiuos nemokamai“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Rūta Taučikienė.

Atkreipiame dėmesį, kad Europos judumo savaitę miesto gyventojai gali pasinaudoti puikia galimybe išbandyti darnias transporto alternatyvas. Taip visi drauge galime ne tik sumažinti išmetamo anglies dvideginio lygį, bet ir būti laimingesni, sveikesni bei sutaupyti pinigų.

PROGRAMA

16 d. 18 val. Kultūros ir poilsio parke Sveikatingumo trasoje – šiaurietiško ėjimo užsiėmimas. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 671 42782.

19 d. 11 val. – žygis dviračiais Europos judumo savaitei paminėti. Dviračiais bus važiuojama nuo „Cido“ arenos dviračių takais pro Taikos al., Senvagę, Vilniaus, J. Biliūno g., palei „Ekrano“ marias ir grįžtama Vilniaus g. iki Laisvės a. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 45 501 319.

21 d. 18 val. Kultūros ir poilsio parke Sveikatingumo trasoje – šiaurietiško ėjimo užsiėmimas.

22 d. „Diena be automobilio“: kviečiame visus panevėžiečius palikti savo transporto priemones namie ir į darbą, mokslus ateiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, kita aplinką tausojančia priemone. Šią dieną miesto viešasis transportas visus keleivius veš nemokamai.

22 d. 17.30 val. Kultūros ir poilsio parke – bėgimas-ėjimas „Už blaivų ir aktyvų Panevėžį“. Ėjimas bėgimas vyks 3 km trasa. Taip pat veiks „Sveikatos palapinė“, kurioje bus teikiama informacija apie alkoholio žalą sveikatai, dalyviai galės išbandyti ir įvertinti savo koordinaciją erdvėje su girtumą imituojančiais akiniais. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 671 42782.

22 d. 18 val. žygis dviračiais „Ekranas“ kitu kampu. Dviračiais bus važiuojama nuo Pajuostės plento (Panevėžio r.) dviračių taku palei „Ekrano“ tvenkinį iki buvusios gamyklos „Ekranas“, kurios teritorijoje bus apžiūrima paroda „Dabarties Ekranas“

Print Friendly, PDF & Email