2024, gegužės 21, Antradienis

Šiandien bus atidengta skulptūra Donatui Banioniui

Sekmadienį, balandžio 28 dieną, minimos aktoriaus Donato Banionio gimimo 100-osios metinės. Šia proga aktoriaus šeimos įsteigtas fondas balandžio 30 d. 17 val. atidengs skulptūrą Donatui Banioniui Panevėžyje, prie Juozo Miltinio dramos teatro.

Skulptūra vaizduoja aktorių, einantį į teatrą. Simboliška, kad skulptūros vieta – po aktoriaus grimerinės langais, tarp medžių, kuriuos, pastačius teatro pastatą, sodino patys aktoriai. Už skulptūros driekiasi postamentas lyg nueitas kelias, kuriame matyti žymiausi Banionio filmai ir spektakliai. „Užrašai nėra ryškūs, kažkas išlieka, kažkas pradingsta iš atminties“ – idėją pristato Klaudijus Pūdymas, skulptūros autorius. „Aš Donatą Banionį siekiau pavaizduoti kaip žmogų, aktorių, kuris, paskendęs savo mintyse, eina į darbą teatre, kurti vaidmens“.

Skulptūra sukurta už įmonių ir pavienių asmenų paramą. „Skulptra sukurta bendradarbiaujant su Kultūrinės ir istorinės atminties fondu, skulptūrą taip pat parėmė Antanas Trumpa, įmonės Vilmarlita, PST, Forge, Panevėžio ROTARY klubas, Panprojektas, Panevėžio keliai, Stigma, Norveka, Lėvuo, Kovilis, Achatas, Kalnapilio-Tauro grupė, Viking Malt, taip pat ponai David Zavalkovski ir Jonas Paslauskas, kiek mažesnėmis sumomis parėmė įmonės Lagera, Dujotiekio statyba, Baltgina, Rir Prop House, Serpantinas, Saugima, ponia Irena Kubiliūnienė ir kiti geros valios žmonės. Taip, rėmėjų tikrai daug, bet kiekviena parama mus skatino nenuleisti rankų, dirbti, kaupti lėšas ir įgyvendinti šią idėją, – šimtmečiui pastatyti skulptūrą“, – sako aktoriaus anūkė Inga Banionytė-Gedgaudienė, fondo vadovė.

Skulptūroje paslėptas ir Donato bendražygės ir palaikytojos – žmonos Onutės vardas. O paglosčius skulptūros plaukus aplankys kūrybinė sėkmė. „Siekėme kad skulptūra būtų paprasta, žmogiška, be pompastikos, – sako režisierius Raimundas Banionis. Jis ir sumanė pastatyti skulptūrą dar 2016 m. „Taip, užtrukome, bet tikrai džiaugiamės, kad šimtmečiui pavyko įgyvendinti šią idėją“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai