2024, vasario 27, Antradienis

Šešiskart Lietuvos čempionas grįžta į Panevėžį

Šiandien FK „Panevėžys“ pasirašė trijų metų sutartį su Pauliumi Janušausku. Panevėžietis neseniai pasibaigusiose šalies A lygos pirmenybėse kartu su Marijampolės „Sūduvos“ komanda tapo Lietuvos čempionu. Nepaisant to, kad P. Janušauskas turėjo dar vienus metus galiojančią sutartį su Suvalkijos klubu, jis nusprendė sugrįžti į savo gimtąjį miestą. Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas šiais metais jau šeštą kartą tapo Lietuvos čempionu. 28-erių metų futbolininkas du kartus Panevėžio „Ekrano“ bei tris kartus Vilniaus „Žalgirio“ sudėtyje iškovojo šalies čempionato aukso medalius.

Ką tik pasirašius sutartį su „Panevėžio“ klubu, P. Janušauskas atsakė į kelis klausimus.

Kas lėmė tokį apsisprendimą?

Tai nebuvo spontaniškas sprendimas. Nemažai bendravau su komandos vadovais, kurių klubo ateities vizija man pasirodė priimtina. Be to, Panevėžyje gimiau, užaugau, lankiau futbolo treniruotes, su „Ekrano“ klubu tapau šalies čempionu.

Bet juk FK „Panevėžys“ nerungtyniauja Lietuvos A lygoje?

Tai dar didesnis stimulas padėti gimtojo miesto komandai sugrįžti į stipriausių šalies komandų elitą. Gal kai kam pasirodys keista, bet jeigu FK „Panevėžys“ šiuo metu rungtyniautų ne Pirmoje, bet A lygoje,  mano sugrįžimas vargu ar būtų įvykęs.

Kokias viltis sieji su FK „Panevėžys‘ naujajame sezone?

Tai, kad Panevėžio miestas neturi komandos Lietuvos A lygos čempionate nėra normalu. Čia buvo išugdyta visa eilė Lietuvos nacionalinės rinktinės narių. Šiame sezone dvi Panevėžio komandos (U-17 iu U-19) tapo šalies Elitinės jaunių futbolo lygos čempionėmis, o viena vicečempione (U-16). Manau, kad tik laiko klausimas, kada  FK „Panevėžys“ rungtyniaus kartu su pajėgiausiomis šalies komandomis. Aš mėgstu iššūkius ir stengiuosi padėti savo gimtojo miesto klubui.

Kuris iš šešių aukso medalių tau pats brangiausias?

Visi savotiškai brangūs. Pirmąjį medalį iškovojau dar būdamas labai jaunas Panevėžio „Ekrano“ komandos sudėtyje. Galbūt sunkiausia buvo šiemet, nes prieš sezono pradžią niekas negalvojo, kad „Sūduva“ taps čempione. Prisipažinsiu, kad ir aš pats tuo netikėjau.

FK „Panevėžys“ direktorius Bronius Vaitiekūnas džiaugėsi, kad pavyko pasirašyti sutartį su tokio aukšto meistriškumo žaidėju.

„Paulius – tikras Panevėžio patriotas, galintis būti pavyzdžiu visiems žaidėjams. Jis turėjo pasiūlymų ir iš kitur, bet pasirinko savo gimtą miestą, nes nori padėti Panevėžio futbolui vėl kilti į aukštumas“, – sakė B. Vaitiekūnas.

Buvęs P. Janušausko treneris, dabartinis Panevėžio futbolo akademijos direktorius Darius Butkus puikiai prisimena tuos laikus, kai jo vadovaujamojo komandoje rungtyniavo šis žaidėjas.

„Paulius buvo komandos kapitonas ir vienas jos lyderių. Jeigu jis gaudavo kamuolį geroje padėtyje netoli baudos aikštelės, tai maždaug kas antras jo smūgis į varžovų vartus baigdavosi įvarčiu. Sulaukęs vos septyniolikos metų P. Janušauskas jau buvo kviečiamas į Panevėžio „Ekrano“ komandą“, – prisiminimais dalinosi D. Butkus.

Gintaras Brazdžionis

- Reklama -

Naujausi straipsniai