2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Sekmadienis Panevėžyje: nemokamos „Kino pavasario“ filmų peržiūros ir pokalbis su žinomais panevėžiečiais

reklama rubai

„Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ šį sekmadienį, liepos 24 dieną, atkeliauja į Panevėžį ir visus gyventojus bei miesto svečius kviečia į trijų filmų – „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“, „ Blogiausias žmogus pasaulyje “ ir „Toro“ – peržiūras kultūros ir poilsio parke įsikursiančiame lauko kino teatre su skaitmeniniu LED ekranu. O po antrojo filmo seanso susirinkusius žiūrovus apie miestą ir gyvenimą pasikalbėti kvies žinomi panevėžiečiai: Rasa Juknevičienė, Goda Sasnauskaitė ir Irmantas Pilis

Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visą vasarą išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo kokybišką kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.  Didžiausia vasaros kino ekspedicija, šiemet aplankysianti 40 Lietuvos miestų ir miestelių bei surengsianti daugiau kaip 100 seansų po atviru dangumi, savo kelionę tęsia Panevėžyje, kur liepos 24 dieną, nuo 16 valandą 30 minučių visus panevėžiečius kviečia į trijų filmų – nuo animacijos visai šeimai iki saulės įkaitintos komedijos – peržiūras.

Gerumo ir empatijos persmelktas „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ 

Animacijos meistras Mamoru Hosoda filme „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė“ tyrinėja patyčių ir paaugliško nerimo temas, žmogaus autentiškumą bei internetinį toksiškumą. Suzu yra kukli 17-metė moksleivė, gyvenanti atsiskyrusi su tėvu kalnų kaimelyje. Bet kai prisijungia prie virtualaus pasaulio „U“, ji virsta Belle, pasaulinio garso dainininke, turinčia daugiau nei penkis milijardus sekėjų. Droviajai Suzu sunku gyventi šį dvigubą gyvenimą. Netrukus ji sutinka paslaptingą – žavingą ir baugų – padarą.

Smagiausias filmas apie šiuolaikybę

Žiūroviškiausiu filmu šių metų „Kino pavasaryje“ išrinktas „Blogiausias žmogus pasaulyje“ (rež. Joachimas Trieras) – turbūt smagiausias ir tiksliausias festivalio filmas apie šiuolaikybę. Pagrindinei filmo veikėjai Džiuli tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Atsidūrusi kryžkelėje ji turi apsispręsti: sutikti su savo vaikino noru kurti šeimą ar leistis į naujus potyrius su netikėtai sutiktu žavingu nepažįstamuoju. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?

Milžiniška musė lakoniško absurdo komedijoje

„Draugelių komedijoje „Toro” Quentinas Dupieux pasiekia naujas žanro aukštumas, derindamas neatkartojamą lakonišką absurdą su filmų „Bukas ir bukesnis” bei „Didysis Lebovskis” stiliumi“, – apie filmą sako „Kino pavasario“ programos sudarytojas Andrei Tănăsescu. Ekscentriškos ir ne vieną žiūrovą nustebinsiančios stilingos absurdo komedijos centre – pajūrio šlaistūnas Maniu ir jo bičiulis Žanas Gabas. Už 500 eurų gavę nuvežti lagaminą iš taško A į tašką B, automobilio bagažinėje randa gigantišką musę. Šis netikėtumas pakeičia draugų planus ir įkvepia genealų planą praturtėti.

 

Visi „Kino karavano“ seansai – nemokami.

Daugiau informacijos apie renginį: www.kinokaravanas.lt

 

 

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo progr

- Reklama -

Naujausi straipsniai