2024, liepos 13, Šeštadienis

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

reklama rubai

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų. Pavyzdžiui, Europoje kol kas dominuoja nedideli susisiekti mieste skirti modeliai. O jeigu reikia kompaktiško, tačiau ganėtinai erdvaus šeimos automobilio?  Vidutinio dydžio krosoveriai stulbinamai populiarūs tapo neatsitiktinai. Tai – praktiški ir daugeliui įperkami automobiliai, dėl optimalių gabaritų puikiai tinkantys ir kasdieniam susisiekimui, ir išvykoms į užmiestį. Tačiau tokių praktiškų elektromobilių pasiūla yra nedidelė.

Šiuolaikiškas šeimos automobilis 

Tokius reikalavimus iš esmės atitinka du šiuo metu gaminami elektromobiliai – „Kia e-Niro“ bei „Tesla Model Y“, tačiau jis artimiausiu metu bus pristatomas tik JAV. Lietuvos rinkoje tik vasaros pabaigoje pristatytas „Kia e-Niro“ su ekonomišku 150 kW (204 AG) pajėgumą išvystančiu elektros varikliu vienu įkrovimu gali nuvažiuoti 455 kilometrus (pagal WLTP bandymų metodiką), o vidutiniškai naudoja 15,9 kWh/100 km elektros energijos. Nuo 0 iki 100 km/val. „e-Niro“ įsibėgėja per 7,8 sek.  Salone patogiai gali įsitaisyti penki keleiviai, kurių visi daiktai tilps 451 l tūrio bagažinėje. Tai siūloma kartu su šiuolaikinėmis saugumo sistemomis ir naujausia multimedijos įranga. „Tesla Model Y“ taip pat taikosi į jaunų šeimų pamėgtą segmentą ir pirkėjus vilios įspūdingais techniniais duomenimis. Sportinio automobilio vertas 258 kW (351 AG) pajėgumo elektros motoras žada įspūdingą dinamiką, o dėl 72,5 kWh naudingos talpos baterijos nuvažiuojamas atstumas sieks 505 kilometrus (pagal WLTP).

Elektromobilio nuvaziuojamas atstumasElektrinių visureigių teks palaukti

Elektromobilių entuziastas, tinklaraščio „100 proc. elektrinis“ autorius Dainius Jakas teigė, jog europiečiams skirti „Model Y“ bus surenkami gamykloje, kurią pastatys tik kitų metų vasarą, todėl „Kia e-Niro“ dar ilgokai liks vienintelis šio segmento modelis. Kita vertus, net ir gamykla Europoje neišspręs pagrindinės problemos – nėra atstovybės Lietuvoje. Dėl šios priežasties „Tesla“ atrodo mažiau patraukli nei tradicinių automobilių gamintojų kuriami modeliai. Ateityje konkurenciją vidutinio dydžio krosoverių segmente sudarys ir „Volkswagen ID.4“ bei „Nissan Ariya“, tačiau šių modelių pirkėjams teks laukti bent iki 2021 metų. Maždaug tuo pat laiku turėtų debiutuoti ir naujos kartos BMW X3, tačiau jis greičiausiai kainuos brangiau nei „Tesla Model Y“.  Iš šiuo metu rinkoje siūlomų elektromobilių vienintelis „Jaguar I-Pace“ priskiriamas prie vidutinio dydžio visureigių. Tačiau jis – prabangus „Premium“ klasės elektromobilis, tad aukšta kaina neleidžia konkuruoti su „Kia“, „Volkswagen“ ar kitais trečdaliu pigesniais modeliais.

Kia e Niro interjerasPraktiškesnis – tik mikroautobusas

Vidutinio dydžio miesto visureigiai yra puikiai perkami ir su benzininiais ar dyzeliniais varikliais, todėl, anot D. Jako, solidų pelną gaunantys gamintojai ir neskuba ruošti elektrinių modelių.  „Manau, kad tokio modelio kaip „Kia e-Niro“ praktiškumas išlaiko aukso vidurį. Tai – ganėtinai ekonomiškas automobilis, galintis viena įkrova nuvažiuoti gana didelį atstumą. Smarkiai neviršijant greičio lengvai galima įveikti 400 kilometrų, o tai yra daug“, – komentavo elektromobilių entuziastas.  „Tesla Model Y“ technologijos bus šiek tiek pranašesnės už korėjiečių modelio, tačiau, kaip pastebėjo D. Jakas, tai – natūralu. Technologijų srityje (vertinant variklio ir baterijos efektyvumą, autonominio važiavimo galimybes) „Tesla“ varžovus lenkia visuose segmentuose. Pašnekovas konstatavo, kad šeimoms su vaikais, ieškančioms elektromobilio, „Kia e-Niro“ šiuo metu yra vienas iš nedaugelio pasirinkimų. Anot jo, kitas racionalus variantas už panašią arba šiek tiek mažesnę kainą galėtų būti naudotas „Tesla Model S“, o iš naujų – nebent „Nissan e-NV200“ mikroautobusas, tačiau jo nuvažiuojamas atstumas viena įkrova yra perpus mažesnis nei kitų dviejų modelių.

Pirkėjų lūkesčiai gali ir neišsipildyti

Praėjusią vasarą pristatytas „Nissan Ariya“ elektromobilis D. Jakui atrodo viliojančiai. Dėl šviežiai atrodančio dizaino ir keturių varančiųjų ratų pavaros šiuo miesto visureigiu gali susidomėti nemažas būrys pirkėjų. Vis dėlto kol kas ekspertas išlieka skeptiškas. Anot jo, visų pirma, reikia sužinoti, kokia bus šio modelio kaina pasirinkus ne pačią kukliausią komplektaciją ir ar gamintojas sugebės pasiūlyti elektromobilius visiems norintiems juos įsigyti.  „Jeigu iš pradžių bus griežtų gamybos apribojimų, visus automobilius nupirks norvegai ir niekam kitam jų tiesiog neliks“, – nuogąstavo D. Jakas.  Norvegija yra didžiausia elektromobilių rinka pasaulyje, skaičiuojant pagal milijonui gyventojų tenkančius elektra varomus modelius, daugelis gamintojų prioritetą teikia būtent jai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai