2024, gegužės 18, Šeštadienis

Seimo nario Bronislovo Matelio pranešimas: „R. Karbauskis specialiai ieško konflikto su Prezidente D. Grybauskaite“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūno Ramūno Karbauskio išsakyta kategoriška nuomonė apie tai, kad būtina stabdyti Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva pradėtą vaikų globos įstaigų pertvarką, kelia nemažai nerimo.

Atkreipiu dėmesį, kad R. Karbauskis nekalba apie dalykus, kuriuos galbūt reikia taisyti priimant naujus įstatymus, jis nesiūlo lengvinti tvarką perduodant vaikus laikiniems globėjams, jis kalba apie tai, kad senoji vaikų globos sistema buvo jau nusistovėjusi, teisinga, ir todėl jos griauti nėra reikalo.

Su neseniai Kėdainiuose nužudyto vaiko istorija tokie R. Karbauskio pasiūlymai tiesiogiai irgi nesusiję. Juk nebuvo taip, kad šį berniuką socialiniai darbuotojai buvo iš šeimos paėmę, tačiau nerado globėjų, todėl grąžino atgal.

Net reformos stabdymo priežastį R. Karbauskis nurodo gąsdinančią, kad labiau sietųsi su šių dienų realijomis: kažkas bute nusižudys, kažkas kažką gali padegti. Ir nesivargina įžvelgti teigiamų dalykų bei juos analizuoti.

Turiu pagrindo manyti, kad R.Karbauskis tiesiog rado tinkamą pretekstą pradėti kovą su Prezidente D. Grybauskaite.

Niekam LVŽS frakcijoje nebuvo paslaptis, kad, formuojant Vyriausybę, R. Karbauskis darė daug nuolaidų Prezidentei, visi jos pageidavimai buvo įvykdyti, o dabar R. Karbauskis tikėjosi šalies vadovės užtarimo jo paties skandaluose.

Tačiau D. Grybauskaitė pareiškė, kad su R.Karbauskiu susiję skandalai jau kenkia visai valdančiajai daugumai ir jos stabilumui. Žinant, kad į kritiką R. Karbauskis reaguoja labai skaudžiai, jis tikriausiai nutarė stoti į kovą.

Apie tai, kad Prezidentės D. Grybauskaitės siūloma vaikų globos pertvarka yra visiškai netikusi, R. Karbauskis anksčiau nėra sakęs, o dabar staiga pasiūlė ją stabdyti. Tai reiškia, kad viskas vėl stos į senas vėžes. Ir aš tikiu, kad R. Karbauskiui pavyks taranuoti D. Grybauskaitės pradėtas reformas, nes turi didžiulę įtaką Seime.

Prognozuoju, kad įtakingos LVŽS frakcijos vadovas netrukus paskelbs ir apie kitą iniciatyvą: pasipriešins mokyklų vadovų kadencijų ribojimui, nes tai irgi pasiūlė Prezidentė. Priežasčių tam rasti nebus sunku.

R. Karbauskiui šiuo metu verkiant reikia naujos kovos, kuri nukreiptų visuomenės dėmesį nuo jo ir G. Kildišienės skandalų. Jis tikisi griežtos Prezidentės reakcijos ir tą konfliktą būtinai dar pats pakurstys, jeigu tik pasitaikys proga.

Kurti naujo konflikto su Vyriausybe jis negali, nes tai sukels frakcijos skilimą, konfliktas su žiniasklaida ir neva blogio jėgomis jau rusena, tačiau tai nebeveikia, – reikia naujų audrų, kurios padėtų suburti frakciją aplink lyderį.

Aš sutinku, kad naujoji vaikų globos sistema stringa dėl dar nepriimtų įstatymų, natūralaus valdininkų pasipriešinimo ir šeimų, kurios galėtų priimti vaikus laikinai globoti, stokos.

Tačiau kategoriškas siūlymas viską stabdyti ir grįžti prie sovietinės sistemos liudija, kad vaikų globos problemos tampa politinės kovos įrankiu įtakingiausios Seime LVŽS frakcijos lyderio R. Karbauskio rankose.

Tai ypač naudinga R. Karbauskiui, nes jis jaučia nesutarimus frakcijoje ir nenori, kad visi kalbėtų apie tai, jog griūtis įvyko dėl jo kaltės. Tiesiog ieškoma išorės priešų, kurie ir bus apkaltinti, jeigu nepavyks įgyvendinti pažadėtų darbų.

Bet tai gali labai pakenkti valstybės prestižui ir siekiams ją reformuoti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai