Kultūra

Seimo kultūros komitetas svarstė taip vadinamo SEMC klausimą (video)

Šiandien LR Seimo kultūros komiteto posėdžio metu apsvarstytas taip vadinamo SEMC klausimas. Išklausytos tiek visuomenininkų, tiek savivaldybės atstovų nuomonės, savo ekspertines įžvalgas pateikė institucijų atstovai. Jūsų dėmesiui posėdžio vaizdo medžiaga.

Pasibaigus posėdžiui savo vertinimus išsakė ir neseniai į aukščiausius šalies vadovus besikreipusios miesto Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė.

“Visu rimtumu keliu Panevėžio miesto savivaldybės vadovų veiklos skaidrumo klausimą. Šiandien, per Tris Karalius, nuo 9.00 val. trys mūsų ,,karaliai” dalyvavo seimo Kultūros komiteto posėdyje, kur gynė Garso nugriovimo ir SEMC pastatymo gėrį, tačiau miestiečiams to, šiukštu, žinoti nereikėjo. Pažiūrėkite į jų darbotvarkes. Paklausykite įraše, su kokia panieka buvo kalbama apie Garso gynėjus. Kam tiek ,,karalių” reikėjo Vilniuje ir ar tame nėra politinės rangos požymių – juk ar tik Kultūros ministras, už Panevėžio miesto tarybos nugaros ir virš jos ėmęsis tiesioginių derybų su Stasiu Eidrigevičiumi dėl jo dalyvavimo Panevėžio tarybos daugumos pritartame projekte ir paslaptingų menininko keliamų sąlygų, nėra iš tos pačios partijos kaip ir posėdyje prasmingai pratylėjęs V.Jakštas – #Liberalųsąjūdis ? Kaip ir posėdyje dalyvavęs, ups, irgi trečias, tik Liberalų Sąjūdžio grupėje, beigi aišku kaip pasisakęs Panevėžio dailės galerijos direktorius E.Žukauskas, atstovavęs ką – partijos vienybę, Dailės galeriją ar ką ? Kai vienintelė Tarybai pristatyta projekto sąlyga buvo – #StasysEidrigevičius dovanoja savo darbų kolekciją, ir ji iki šiol neįvykdyta ! Apie tai, jog taikos sutartininkai susitarė, kad statybos leidimas išduotas neteisėtai, bet į tai jie nekreips dėmesio – išvis tyliu. Visi, kurių projektai gauti ES paramą buvo atmesti dėl negerų dokumentų, esate žiopliai – reikėjo tiesiog susitarti, kad tai nesiskaito ! Mokykitės ateičiai. Ir jei jūsų tetą (atsiprašau visų tetų ) kas nors primuš ar dar blogiau, po to galėsite susitarti su mušeika, kad teta nebuvo jau tokia svarbi, ir nuo to ji atgis. Va šitaip prasideda naujas politinis sezonas. Net liberaliau nei valstietiškai. Ačiū tam seimūnui, kuriam pasirodė, jog tiesiog būtų protinga pastatyti tokį reikšmingą objektą kitoje vietoje.” – savo socialinio tinklo paskyroje.”

Arogancijos ir paniekos visuomenininkams neslepiantis meras Rytis Mykolas Račkauskas taip pat rado progą pasigirti. „Džiugu, kad šis projektas svarbus ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai. Kultūros ministras Simonas Kairys bendravo su S. Eidrigevičiumi, kuris patikino liekantis projekte. Kultūros ministerijos atstovai artimiausiu metu su Panevėžio miesto savivaldybės specialistais apsvarstys projekto eigą – vertiname ministerijos įsitraukimą į šį procesą. Panevėžio miesto savivaldybė dėjo ir tebededa maksimalias pastangas užtikrinti sklandžią projekto eigą, kurią vis dėlto lemia ir žmogiškasis faktorius. Siekiame, kad Menų centras taptų miesto simboliu, kuriame lankytųsi ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir iš užsienio atvykę svečiai. Užtikriname, kad Panevėžyje visos kultūros ir meno rūšys yra vertinamos – čia savo vietą suras tiek vizualūs menai, tiek nekomercinio kino sklaida“- rašoma Savivaldybės išplatintame pranešime.

 

 

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button