Šiandien Seimas skubos tvarka pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymams, kurie leis iš Lietuvoje skelbiamų viešųjų pirkimų konkursų pašalinti šaliai priešiškų valstybių įmones arba nutraukti su jomis jau sudarytas sutartis. Tokių valstybių sąrašą tvirtins Vyriausybė.

„Tai labai svarus žingsnis siekiant, kad Lietuvos pirkimų vykdytojai turėtų kuo didesnę laisvę savo nuožiūra nutraukti sutartis ar atmesti pirkimo metu pateiktus pasiūlymus, susijusius su tokiomis šalimis kaip Rusija ar Baltarusija. Todėl jau artimiausiu metu teiksime Vyriausybei tvirtinti priešiškų valstybių, kurioms bus galima taikyti šias nuostatas, sąrašą. Tai vienas iš būdų stabdyti bet kokias finansavimo formas agresyviai nusiteikusioms šalims“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Seimo priimti pirkimų įstatymų pakeitimai nustato, kad mobilizacijos, karo ar nepaprastosios padėties ir kitais Vyriausybės nustatytais panašiais atvejais šalies perkančiosios organizacijos galės atmesti pasiūlymą, gautą iš tiekėjų, kurie įvairiomis formomis yra susiję su Lietuvai priešiškomis valstybėmis arba siūlo tose valstybėse pagamintas prekes. Be to, sudaroma galimybė nutraukti jau pasirašytas sutartis.

Print Friendly, PDF & Email