2024, kovo 2, Šeštadienis

Seimas pripažino Rūdninkų poligoną ypatingos svarbos projektu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Lietuvos kariuomenės Rūdninkų karinio poligono įstatymo projektui, kuriuo numatoma Rūdninkų poligono įkūrimą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu. Paspartinti karinės infrastruktūros plėtrą, lėmė Rusijos vykdoma karinė agresija prieš Ukrainą, šie veiksmai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, atkūrus Rūdninkų karinį poligoną, bus užtikrinamas Lietuvos kariuomenės ir į valstybės gynybos sistemą integruojamas NATO sąjungininkų kovinis rengimas. Šio poligono įsteigimas prisidės prie gynybos ir atgrasymo strategijos įgyvendinimo.

„Šiuo metu svarbiausia yra mūsų visų saugumas ir solidarumas, todėl tikimės piliečių supratingumo ir pasitikėjimo valstybe. Rūdninkų poligonas pasirinktas atlikus nuodugnius tyrimus ir pripažintas tinkamiausia vieta – tiek dėl nesančių ten gyvenviečių, tiek dėl minimalių įmanomų kaštų, nes poligonas bus atkuriamas, o ne statomas nuo pradžių“, – įstatymo pateikimo stadijoje teigė ministras.

Šis poligonas yra pripažintas kaip ypatingos valstybinės svarbos projektas, toks statusas leidžia užtikrinti skubų poligono įkūrimą ir jo veiklai reikalingos infrastruktūros sukūrimą. Po priimto įstatymo projekto poligono įkūrimo procedūros sutrumpėja nuo 5 metų iki 6 mėnesių.

Aplink įsteigtą poligoną bus skatinamos investicijos į patį regioną, taip paskatinant vietinį smulkųjį verslą. Besiribojančiose seniūnijose išaugs maitinimo, laikino ir nuolatinio apgyvendinimo ir kiti verslai. Tam numatyta 26 mln. eurų taip bus užtikrinamos nuolatinės investicijos, kol bus išvystyta visa karinio poligono infrastruktūra.

Siekiant padaryti kuo mažesnę įmanomą žalą Rūdninkų poligone esančioms saugomoms gamtos teritorijoms – gamtos draustiniams, įgyvendinant poligono steigimą, visi su ekologija susiję darbai derinami su Aplinkos ministerija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai