2024, kovo 29, Penktadienis

Seimas nusprendė neleisti iš paramos lėšų išieškoti skolų

Seimas priėmė Civilinio proceso kodekso pakeitimus (projektai Nr. XIIIP-4854(2), Nr. XIIIP-4855(2), pagal kuriuos antstoliai negalės išieškoti lėšų, kurias skolininkai (fiziniai ar juridiniai asmenys) gaus kaip valstybės ir savivaldybių paramą dėl įvesto karantino.

„Vyriausybei paskelbus karantiną ir apribojus viešojo bei privataus sektoriaus veiklas, verslo sektoriui ir fiziniams asmenims taikomos įvairios pagalbos priemonės. Pavyzdžiui, prastova, yra mokamos subsidijos už nuomą, yra mokamos įmokos“, – anksčiau yra sakęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Pasak jo, išmokos yra socialinės paskirties ir karantino laikotarpiu asmenims gali būti vienintelis pragyvenimo arba egzistavimo šaltinis.

Priimtomis pataisomis nutarta įteisinti draudimą išieškoti skolas iš valstybės ar savivaldybės paramos, kitų išmokų ar kompensacijų, skiriamų dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino.

Šiuo metu pagal Civilinio proceso kodeksą skolų išieškoti negalima iš komandiruotpinigių, motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų, išeitinių išmokų bei kitų išmokų, skirtų nepasiturinčių gyventojų socialinei paramai. Taip pat išieškojimas negali būti nukreipiamas į buities, ūkio, darbo, mokymosi reikmenis ir kitą turtą, kurie būtini skolininko ar jo šeimos pragyvenimui, darbui pagal jo profesiją ar mokymuisi.

Išieškant iš juridinių asmenų, skolų negalima išieškoti iš lėšų, kurias skolininkas gavo kaip Europos Sąjungos ar kitą tarptautinę finansinę paramą remiamam projektui vykdyti.

Už šiuos pagrindinio teisės akto pakeitimus balsavo 100 Seimo narių, susilaikė 3 parlamentarai.

Skolų išieškojimas Lietuvoje

- Reklama -

Naujausi straipsniai