2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Savivaldybė: Ar tikrai nesame subrendę šunų šiukšliadėžėms?

Lapkritį Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio specialus autotransportas“ amsinčių keturkojų šeimininkams pasiūlė naujovę – viešosiose erdvėse įrengė 30 specialių dėžių šunų ekskrementams surinkti. Dviejų mėnesių naudojimo rezultatai nuvilia: 10 šiukšliadėžių aplaužyta, nuniokota, 1 tiesiog pavogta. Be to, yra nesuprantančių ar nenorinčių suprasti jų paskirties, tad čia kraunamos įvairios kitos atliekos – plastikas, buteliai ir kt.

„Norime švaraus, jaukaus, žmonių reikmėms pritaikyto miesto. Apie tai galvojome rengdami šiukšliadėžes. Sulaukėme daug gyventojų padėkų, pritarimo, siūlymų jas statyti ir kitose teritorijose. Todėl labai gaila, kad atsiranda vandalų, kurie kenkia kitų miesto bendruomenės narių interesams. Turėtume suvokti, kad savo išpuoliais parodome ne tik nepagarbą kitiems, bet ir stabdome naujas iniciatyvas, darome finansinę žalą visam miestui. Lėšos, kurios bus skirtos šiukšliadėžėms tvarkyti, galėjo būti skirtos jų plėtrai ar kitiems poreikiams“, – sako Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Vilija Gylienė. 

Savivaldybė prašo gyventojų tinkamai naudoti šiukšliadėžes šunų eksrementams surinkti, o pastebėjus chuliganizmo, vandalizmo atvejus skambinti bendruoju pagalbos tel. 112. Šunų savininkams primenama, kad jie privalo nedelsdami surinkti augintinių ekskrementus, priteršus viešojoje vietoje. Nesilaikantiems šio reikalavimo gresia administracinė atsakomybė.

4 šiukšliadėžės  pastatytos Kultūros ir poilsio parke, po 3 – Skaistakalnio parke ir Jaunimo sode, 1 – Taikos al. pušynėlyje, 2 – Senvagėje, po 1 – prie Bendruomenių rūmų, J. Basanavičiaus g. dviračių ir pėsčiųjų tako Skaistakalnio parko link, 3 – Žagienės upelio pakrantėje (tarp Aukštaičių ir Beržų g.), 3 – Kniaudiškių ir Molainių mikrorajone (prie kalniukų), po 1 – želdynų plotuose šalia Vilniaus g. 14, Aukštaičių g. 2, Beržų g. 23, Statybininkų g. 52, Dainavos g. 15, Kniaudiškių g. 46, Projektuotojų g. 14, Klaipėdos g. 132, Kosmonautų g. 5. Šiukšliadėžes prižiūri AB „Panevėžio specialus autotransportas“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai