2024, birželio 12, Trečiadienis

Savanoriai kviečia prisijungti prie neįprastos akcijos „Dronų trenktuvės“

Savanorius vienijanti organizacija „Maži bet stiprūs“ nuo gegužės 23 d. kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Dronų trenktuvės“, kurios metu bus renkamos lėšos antidroninėms sistemoms, padėsiančioms ukrainiečių kariams apsisaugoti nuo priešo dronų ir jų daromos žalos.

„Trenk per priešo droną, kad daugiau nebezystu –  tik PLIAUKŠT ir ramu!“, – originaliai gyvybes saugančią akciją pristato jos sumanytojai.

Ukrainoje vykstantis karas, pasak „Maži bet stiprūs“ savanorių, šiuo metu yra vadinamas dronų karu.

„Technologijos sparčiai vystosi – dronai vis tobuliau pritaikomi kariniams veiksmams tiek Ukrainos, tiek ir priešo pusėje, kuri tobulėja sparčiau, nei mes norėtume. Todėl kitas žingsnis – ieškoti apsaugos nuo užpuolikų dronų, nešančių mirtį ir nuostolius. Tam ir buvo sukurti antidronai“, – sako VšĮ „Maži bet stiprūs“ įkūrėjas Raimundas Aleknavičius.

Antidronas – tai bepiločių orlaivių užkardymo priemonė. Turint antidroną, priešo skraidyklei yra trukdoma atlikti žvalgybinius veiksmus ar pasiekti taikinį.

„Priešo dronas renka ir perduoda svarbią informaciją, padaro daug žalos arba atima brangiausią žmogaus turtą – gyvybę. Mūsų tikslas – padėti tai sustabdyti antidroninėmis priemonėmis. Kadangi dronai kare dabar atlieka itin svarbų vaidmenį, kariai išreiškia  didelį poreikį kokybiškai apsaugai nuo jų. Tai labai aktualu akistatoje su priešu“, – sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 78 pulko karys – savanoris Osvaldas.

Anot jo, antidronai radiobangomis trukdo dronų darbą. Pastarieji, patekę į teritoriją, kurioje veikia antidroninė priemonė, nebepaklūsta operatoriui ir, dažniausiai, nukrenta.

„Mūsų remiamiems daliniams šiuo metu reikia antidroninių sistemų už 100 tūkst. eurų. „Maži bet stiprūs“, ieškodami efektyviausios pagalbos kariams, dirba su įvairiomis organizacijomis ir antidroninių priemonių gamintojais tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje. Siekiant maksimaliai naudingai panaudoti surinktas lėšas, šios kampanijos metu bus įgyjami antridronai atsižvelgiant į kiekvieno remiamo karinio dalinio poreikius. Kodėl? Nes priešo dronų turi likti mažiau!“, – patikina „Maži bet stiprūs“ vadovė Giedrė Gudonytė.

Daugiau informacijos, kaip būtų galima prisijungti prie akcijos, skelbiama tiek „Maži bet stiprūs“ socialiniuose tinkluose, tiek internetinėje svetainėje. Dronų trenktuvės tęsis nuo gegužės 23  d. iki liepos 15 d. – Žalgirio mūšio 614-ųjų metinių. Aktyvuok dronmušį čia: https://www.mazibetstiprus.lt/dronu-trenktuves-2024/

- Reklama -

Naujausi straipsniai