2024, birželio 21, Penktadienis

Savaitgalį panevėžiečius į „Cido“ areną kvies tradicinė paroda „EXPO Aukštaitija“

reklama rubai

Panevėžyje savaitgalį, rugsėjo 27-29 dienomis, „Cido“ arenoje šurmuliuos jau 24-oji paroda „EXPO Aukštaitija 2019“. Tarptautinės parodos atidarymo ceremonija vyks šeštadienį, 13 val.

Visą savaitgalį „Cido“ arenoje vyksiančioje parodoje bus galima pasidžiaugti Aukštaitijos regiono verslo laimėjimais, dalyvauti seminaruose, laimėti įvairių prizų ir stebėti panevėžiečių atlikėjų ir šokėjų pasirodymą.Be to, parodos lankytojai galės pabendrauti su miesto vadovais ir aptarti su jais Panevėžio miesto problemas, aktualijas.

Tradicija – forumas Paroda „EXPO Aukštaitija“ tradiciškai prasidės IQ forumu „Panevėžys globaliame pasaulyje: iššūkiai ir ambicijos“. Forumą organizuoja Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir britų savaitraščio „The Economist“ partneris Lietuvoje žurnalas IQ. Forumo pradžia penktadienį, 9.30 val.

Forume kartu su kviestiniais svečiais bei Panevėžio regiono verslininkais bus aptarti globalūs ir svarbūs Panevėžio miesto ir regiono klausimai. Apie išmanius XXI a. miestus kalbės Taivano ambasadorius Baltijos šalyse J. E. p. Andy Chin.

Be to, pranešimus pristatys Vilniaus universiteto Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas dr. Konstantinas Andrijauskas, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas, „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė, „GS1 Lithuania“ ekspertė, projektų vadovė Indrė Lasionienė.

Patiks visiems

Kaip teigė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, paroda įtiks ne tik įvairių profesijų žmonėms, bet ir smalsiems panevėžiečiams: vaikams, jaunimui, visiems.

Šiemet paroda „EXPO Aukštaitija 2019“ jau vienuoliktą kartą vyksta „Cido“ arenoje, o dalyvių skaičius jau kelintus metus perkopė 150 dalyvių. Ekspozicija užima per 1 700 kvadratinių metrų parodinio ploto. Kasmet parodą aplanko daugiau kaip 30 tūkstančių lankytojų. Tiek lankytojų tikimasi sulaukti ir šiais metais.

Panevėžio PPAR generalinio direktoriaus V. Matkevičiaus nuomone, paroda, be abejonės, yra svarbiausias, didžiausias ir populiariausias verslo renginys Aukštaitijos regione. Jį pagyvina linksma, išradinga koncertinė programa, aukcionai, varžybos, žinomų sportininkų pasirodymai.

Aktyvus stendas

Visą savaitgalį vyksiančioje parodoje „EXPO Aukštaitija 2019“ tradiciškai savo stendą turės ir Panevėžio miesto savivaldybė ir jame panevėžiečiai galės pabendrauti su miesto vadovais. Šįkart miesto stendas visiškai kitoks – čia savo veiklas, planus, projektus pristatys įvairios įstaigos, organizacijos – švietimo, kultūros, sporto, socialinės, sveikatinimo.

Bus galima ne tik apžiūrėti, sužinoti, bet ir aktyviai dalyvauti. Bus viktorinų, loterijų, prizų, meno gaminių, žaidimų, įdomių pamokų, edukacijų, sportininkų pasirodymų. Užsiėmimų netrūks ir mažiesiems.

Laukia naujovės

Šiųmetėje „EXPO Aukštaitija 2019“ parodos lankytojams siūloma naujovė –konferencija ,,Nuo lauko iki stalo: ką valgysime 2030?“. Konferencija – dviejų dalių. Pirmoji dalis orientuota verslui, o antroji – visuomenei. Renginio moderatorė bendrovės „Consulting Alliance“ atstovė Kristina Vezbergaitė pasakojo, kaip kilo mintis suorganizuoti šią konferenciją.

„Mintis šovė birželio mėnesį, po susitikimo su Europos Komisijos (EK) komisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu, kuris buvo atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Ši sritis Lietuvoje primiršta, todėl parodoje „EXPO Aukštaitija“ nusprendėme pakalbėti apie maisto nešvaistymą, tausojimą. Į konferenciją pasikvietėme EK komisaro V. Andriukaičio biuro vadovą Arūną Vinčiūną“,– pristatė būsimą konferenciją renginio moderatorė.

Įdomūs pranešimai

Pasak K. Vezbergaitės, šiuo renginiu siekiama sutelkti Aukštaitijos regiono augintojus, gamintojus, pardavėjus, restoranus, kavines ir kitas viešojo maitinimo įstaigas, maisto tiekėjus, atliekų perdirbėjus, maisto pakuočių gamintojus bei vartotojus susipažinti su naujausia ES politika, inovacijomis, mokslo pasiekimais, visoje maisto produktų grandinėje.

„Taip bus užtikrinama sveikatos apsauga visoje žemės ūkio maisto produktų grandinėje – kiekvienu maisto produktų gamybos proceso nuo auginimo ūkyje iki vartojimo etapu– užkertamas kelias maisto taršai, skatinama rūpintis maisto higiena, teikti informaciją apie maistą, augalų sveikatą bei gyvūnų sveikatą ir gerovę“, – teigė K. Vezbergaitė ir tęsė:„Konferencijoje bus įdomių pranešimų. Tai – ir apie maisto ir technologijų kryptis, ir finansavimo galimybės inovacijoms, ir Panevėžio gyventojų mitybos įpročiai bei, kaip kosmonautų maistą paversti madingu užkandžiu.“

Sveiko maisto perspektyva

Konferencijos ,,Nuo lauko iki stalo: ką valgysime 2030?“ antroji dalis – visuomenei. Ji prasidės 17 val., o ją moderuos restorano-konferencijų centro „Vasaris“ vadovė ir Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro tarybos narė Miglė Gruzdenė.

Šioje konferencijos dalyje apie paukštienos produkcijos mitus, tikrovę ir tendencijas kalbės biomedicinos mokslų daktarė, biochemijos ir medicinos tyrimų organizatorė Ligita Gukauskienė, o apie ateities maistą ir ką turėtume žinoti pranešimą pristatys biomedicinos mokslų daktarė, Sveikos gyvensenos klinikos įkūrėja Reda Mocevičienė. Po pranešimo apie pakuotes, jų ženklinimą ir kaip išsirinkti sveikatai palankų produktą, vyks pokylių namų „Vasaris“ ir Visuomenės sveikatos biuro edukacinės vaišės.

Konferencija užsibaigs „No Plastic World“ projekto vadovės Rasos Butkevičiūtės pranešimu, kas geriau silikonas ar plastikas. Be to, bus kalbama apie naujus įrankius tvaresniam rytojui. Po pranešimo – interaktyvus žaidimas bei atrakcijos su dovanomis.

Mokslai ir grožis

Parodoje „EXPO Aukštaitija 2019“ panevėžiečiams prisistatys ir Panevėžio kolegija. Panevėžio kolegijos stende parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su kolegijos studijų programomis, pasiklausinėti apie priėmimo tvarką, reikalavimus ir taisykles.

Bus galima pasisemti beprotiškiausių kūrybinių idėjų, netikėtų atradimų ar tiesiog pabendrauti apie ateitį, pakalbėti su atstovais bei su esamais studentais, kurie dalinsis savo patirtimi ir įspūdžiais, atsakys į visus klausimus: ką daryti, ką rinktis, kuo būti?

Šiųmetė „EXPO Aukštaitija“ paroda neapsieis be konkurso–kūrybos podiumo „Linažiedė 2019“. Jo organizatorė, studijos „Grožio mozaika“ vadovė Laimutė Marija Jancevičienė pasidžiaugė, kad konkursas jau turi savo žiūrovą, kuriuos domina rūbų modeliavimas, iš lino pasiūtų rūbų naujienos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai