2024, gegužės 18, Šeštadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Balandžio 10–17 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruota 1 190 įvykių,
iš jų – 137 nusikaltimai. Išaiškinti 65 nusikaltimai (iš jų 26 karštosiomis pėdomis), nustatyti 62 įtariamieji, pradėti 139 ikiteisminiai tyrimai. 35 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl vagysčių (apvogti 2 gyvenamieji namai ar butai, 13 automobilių, 20 kitų vagysčių), 27 dėl smurto artimoje aplinkoje, 5 dėl sukčiavimo, 6 dėl dingusių be žinios (4 iš jų – dėl nepilnamečių), 11 mirties priežasčiai nustatyti, 5 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta daugiau nei 300 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų. Savaitgalį 40 jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 16, triukšmas – 8, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 5, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 3.

Užfiksuoti 44 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 4 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 2 neblaivūs dviratininkai, 2 Kelių eismo taisyklių nepaisę pėstieji. 2 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 4 nesegėjo saugos diržų, 15 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 34 eismo įvykiai: 21 Panevėžio mieste (4 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir 13 Panevėžio rajone (1 iš jų įskaitinis, kai nukentėjo žmonės).

Šią savaitę Panevėžio apskrityje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo pastebimas dažnesnis pareigūnų iškvietimas į smurto artimoje aplinkoje atvejus. Ypač smurtautojai suaktyvėjo šventinėmis dienomis – pirmąją ir antrąją Šv. Velykų dienomis.

Ilgasis savaitgalis paženklintas besaikiu alkoholio vartojimu, kuris iššaukė dažnesnius smurto artimoje aplinkoje atvejus. Šiomis dienomis Panevėžio apskrityje pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje.

Neblaivūs vyrai smurtavo prieš žmonas ir sugyventines, Velykų dieną į svečius atėjęs neblaivus brolis smurtiniais veiksmais pasveikino savo seserį, sūnus antrąją Velykų dieną išgertuvių metu kumščiavo savo tėvą… Dauguma šeiminių konfliktų dalyvių į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė vidutinį girtumo laipsnį (nuo 1,51 iki 2,5 promilės), kai kas pasiekė ir sunkų girtumo laipsnį (daugiau kaip 2,51 promilės).

Policija ragina šventes minėti saikingai, vartoti mažiau alkoholinių gėrimų, nes jų vartojimas skatina pyktį, todėl žmonės tampa agresyvūs, ir ima smurtauti prieš pačius artimiausius.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai