2024, gegužės 27, Pirmadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Kovo 20–26 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 894 įvykiai,
iš jų – 111 nusikaltimų. Išaiškinti 58 nusikaltimai (iš jų 18 karštosiomis pėdomis), nustatyti 52 įtariamieji, pradėti 109 ikiteisminiai tyrimai. 23 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl vagysčių (apvogti 6 gyvenamieji namai ar butai, 4 automobiliai, 17 kitų vagysčių), 26 dėl smurto artimoje aplinkoje, 1 dėl sukčiavimo, 9 dėl dingusių be žinios (9 iš jų – dėl nepilnamečių), 12 mirties priežasčiai nustatyti, 7 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta daugiau nei 300 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų. 26 iš jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 13, triukšmas – 4, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 2, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 3.

Užfiksuoti 79 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 4 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 7 neblaivūs dviratininkai, 6 Kelių eismo taisyklių nepaisę pėstieji. 3 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 21 nesegėjo saugos diržų, 38 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 25 eismo įvykiai: 18 Panevėžio mieste (2 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir 7 Panevėžio rajone (1 iš jų įskaitinis, kai nukentėjo žmonės).

Kovo 21-ąją į Rokiškio policijos komisariatą kreipėsi moteris ir pranešė, kad namuose smurtauja neblaivus sugyventinis. Atvykę į įvykio vietą pareigūnai sužinojo, kad pranešėja gyvena kartu su esamu ir buvusiu sugyventiniais. Tarp jų kilo konfliktas, kurio metu nukentėjo moters buvęs sugyventinis. Abiem vyrams alkoholio kiekio matuokliu nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Policija primena, kad dažniausiai smurtaujama artimoje aplinkoje dėl besaikio alkoholio vartojimo.

Šią savaitę užfiksuotas sukčiavimo atvejis, kai iš vyro telefonu paskambinę sukčiai išviliojo 1 200 eurų. Pirmasis paskambinęs prisistatė „Butų ūkio“ darbuotoju ir pranešė, kad sausio mėnesį, apmokant sąskaitas už paslaugas, nukentėjusysis neva atsiskaitė suklastotais eurais. Pokalbį tęsė kitas sukčius. Jis prisistatė policijos pareigūnu ir patvirtino apie atsiskaitymą suklastotais pinigais. Septyniasdešimt aštuonerių metų senolis patikėjo sukčių istorija ir į namus atėjusiam jaunuoliui perdavė pinigus.

Policija ragina informuoti artimuosius apie galimus sukčiavimo atvejus, kad šie netaptų sukčių aukomis.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai