2024, gegužės 18, Šeštadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Kovo 6–12 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 973 įvykiai,
iš jų – 82 nusikaltimai. Išaiškintas 50 nusikaltimų (iš jų 30 karštosiomis pėdomis), nustatyti 47 įtariamieji. Pradėti 92 ikiteisminiai tyrimai – 20 dėl vagysčių (apvogti 4 gyvenamieji namai ar butai, 4 automobiliai, 12 kitų vagysčių), 18 dėl smurto artimoje aplinkoje, 0 dėl sukčiavimo, 3 dėl dingusių be žinios (2 iš jų – dėl nepilnamečių), 7 mirties priežasčiai nustatyti, 7 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyti 103 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjai. 37 iš jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 7, triukšmas – 5, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 2, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 1.

Užfiksuota 50 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 5 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 1 neblaivus dviratininkas, 4 Kelių eismo taisyklių nepaisęs pėstieji. 2 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 3 nesegėjo saugos diržų, 27 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 23 eismo įvykiai: 15 Panevėžio mieste ir 8 Panevėžio rajone (1 iš jų įskaitinis, kai nukentėjo žmonės).

Šią savaitę sustabdyti 3 vairuotojai, kurie nesegėjo saugos diržų. Dažnai vairuotojai nesegi diržų, nes nurodo, kad vairavo tik trumpą atstumą, automobilio gale sėdintys keleiviai šio reikalavimo taip pat ne visuomet paiso.

Taip pat nustatyti 27 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai, kurie vairuodami naudojosi mobiliaisiais telefonais. Kalbėjimas mobiliuoju telefonu trukdo vairuotojui matyti bei tinkamai apdoroti informaciją, todėl sulėtėja vairuotojo reakcija, jis išsiblaško. Deja, dėl tokio neatsakingo elgesio neišvengiama itin skaudžių nelaimių.

Policija perspėja nerizikuoti savo ar keleivių saugumu bei visuomet segėti saugos diržus ir vairuojant nesinaudoti mobiliuoju telefonu. Taip pat primena, kad saugos diržus segėti būtina dar ir dėl to, kad avarijos metu suveikusios saugos pagalvės apsaugotų, o ne sužalotų. Neprisisegus saugos diržo, saugos pagalvių nauda žymiai sumažėja.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai