2024, balandžio 13, Šeštadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Vasario 28–kovo 5 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruota 925 įvykiai,
iš jų – 97 nusikaltimai. Išaiškinta 50 nusikaltimų (iš jų 17 karštosiomis pėdomis), nustatyti 47 įtariamieji. Pradėti 99 ikiteisminiai tyrimai –28 dėl vagysčių (apvogti 9 gyvenamieji namai ar butai, 4 automobiliai, 7 nuolat negyvenami namai ar sodybos, 8 kitos vagystės), 16 dėl smurto artimoje aplinkoje, 0 dėl sukčiavimo, 8 dėl dingusių be žinios (7 iš jų dėl nepilnamečių), 10 mirties priežasčiai nustatyti, 4 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyti 369 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjai. Savaitgalį 32 iš jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 16, triukšmas – 11, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 1, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 2.

Užfiksuoti 68 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 7 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 2 neblaivūs dviratininkai, 3 Kelių eismo taisyklių nepaisę pėstieji, 3 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 5 nesegėjo saugos diržų, 8 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 24 eismo įvykiai: 13 Panevėžio mieste (1 iš jų įskaitinis, kai nukentėjo žmonės) ir 11 Panevėžio rajone (2 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės).

Vagystės – viena iš dažniausiai registruojamų nusikalstamų veikų. Šią savaitę pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Vagys išradingi, čiumpa viską, kas pasitaiko po ranka, todėl šią savaitę pasitaikė keistų ir išskirtinių vagių grobių.

Vasario 27 dieną moteris pranešė, kad įsilaužę vagys iš namo pavogė alkoholinių gėrimų bei 10 stiklainių uogienės.

Vasario 28 dieną moteris pranešė, kad iš namo pavogta patalynė.

Kovo 2 dieną Panevėžyje, J. Tilvyčio g., iš ortodoksų bažnyčios pavogta ikona „Znameni“.

Kovo 4 dieną gautas moters pranešimas apie iš namų pavogtą televizorių, namų kino sistemą, 2 ralio šalmus, ralio kombinezoną ir apatinius drabužius, 1 porą ralio pirštinių, 2 poras ralio batų, nešiojamąjį kompiuterį, langų robotą, ausines, kolonėles, dvejus akinius nuo saulės, 2 rankinius laikrodžius, plaukų džiovintuvą, drabužius, auksinius papuošalus, perlų papuošalus. Moteris patyrė net 19 750 eurų nuostolį.

Policija ragina gyventojus pasirūpinti savo turtu, nepamiršti užrakinti durų, paliekant namus, nes tuo pasinaudoję vagys gali lengvai įsibrauti į jūsų namus.

Policija primena, kad pats žmogus geriausia gali pasirūpinti savo turtu, ir pataria apgalvoti, kaip jį apsaugoti.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai