Liepos 17 – 23 dienomis Panevėžio apskrities policijoje pradėti 105 ikiteisminiai tyrimai. 23 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl vagysčių (apvogti 8 gyvenamieji namai ar butai, 4 automobiliai, 11 kitų vagysčių), 24 dėl smurto artimoje aplinkoje, 6 dingę be žinios, 3 iš jų nepilnamečiai, 8 mirties priežasčiai nustatyti, 2 dėl viešosios rimties trikdymo.
Nustatyta 119 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų.
Užfiksuoti 97 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 3 vairuotojai kurie neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 12 vairuotojų nesegėjo saugos diržų, 36 vairuodami kalbėjo mobiliaisiais telefonais.
Užregistruota 13 eismo įvykių: 10 Panevėžio mieste, iš jų 3 įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės ir 3 eismo įvykiai užfiksuoti Panevėžio rajone, iš jų 1 įskaitinis, kai nukentėjo žmonės.
Atsitikus nelaimei kiekvienas viliamės, kad pagalba mus pasieks laiku. Išgirdus garso signalus, pastebėjus specialiųjų tarnybų (greitosios pagalbos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ar policijos pareigūnų) švyturėlius, eismo dalyviai turėtų suvokti, kad kažkur sužeistas ar sunkiai sergantis žmogus, galbūt kilo gaisras ar kažkur įvyko konfliktas.
Tai atvejai, kai svarbi kiekviena minutė ar net sekundė, todėl visi eismo dalyviai, vairuotojai ir pėstieji, turi kuo skubiau pasitraukti nuo važiuojamosios kelio dalies ir praleisti tuos, kurie skuba gelbėti žmonių gyvybių.
Kelių eismo taisyklių (KET) III skyriaus 12 punktas nurodo, kaip turi elgtis eismo dalyviai artėjant specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais švyturėliais ir (ar) garso signalu: Keliuose, kur eismui abiem kryptimis yra ne daugiau kaip 4 eismo juostos, eismo dalyviai privalo sustoti dešiniajame kelkraštyje, kai jo nėra, – prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto (keliuose su skiriamąja juosta sustoti privalo tik ta pačia kryptimi judančios transporto priemonės).
Dėl eismo dalyvių, nesilaikančių Kelių eismo taisyklių (KET), specialiosios tarnybos negali operatyviai reaguoti į įvykius ir suteikti būtiną pagalbą laiku. Už šios taisyklės pažeidimą atsakomybė numatoma Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 6 dalyje – gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 140 eurų arba pagal Lietuvos Respublikos nusižengimų kodekso 417 str. 9 dalį, gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 2 iki 4 mėnesių.
Vyresnioji specialistė Rasa Meištė