2024, gegužės 21, Antradienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Vasario 13–19 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 956 įvykiai,
iš jų – 116 nusikaltimų. Išaiškinti 59 nusikaltimai (iš jų 29 karštosiomis pėdomis), nustatyti 55 įtariamieji. Pradėta 120 ikiteisminių tyrimų – 23 dėl vagysčių (apvogti 2 gyvenamieji namai ar butai, 10 automobilių, 5 nuolat negyvenami namai ar sodybos, 6 kitos vagystės), 26 dėl smurto artimoje aplinkoje, 4 dėl sukčiavimo, 6 dėl dingusių be žinios (4 iš jų – dėl nepilnamečių), 12 mirties priežasčiai nustatyti, 4 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta 313 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų. Savaitgalį 33 iš jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 21, triukšmas – 7, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 1, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 2.

Užfiksuoti 35 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 3 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 1 neblaivus dviratininkas, 1 Kelių eismo taisyklių nepaisęs pėsčiasis. 2 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 13 nesegėjo saugos diržų, 22 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 23 eismo įvykiai: 17 Panevėžio mieste (3 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir 6 Panevėžio rajone.

Statistika rodo, kad vairuotojai nevengia vairuoti išgėrę ir tokiu būdu sukelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Šią savaitę užfiksuoti Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai rodo, neblaivūs asmenys toleruojami.

2017 m. sausio mėn. sugriežtinta neblaivių vairuotojų atsakomybė. Anksčiau girti prie vairo sėdę asmenys sulaukdavo administracinės atsakomybės, o baudžiamoji atsakomybė grėsė vairuotojams, sukėlusiems eismo įvykį, dėl kurio buvo sužalotas ar žuvo žmogus. Nuo šių metų sausio mėnesio vairuotojai, kuriems nustatomas lengvas girtumas daugiau nei 0,4 promilės, bet ne daugiau nei 1,5 promilės, baudžiami vadovaujantis nebe Administracinių nusižengimų kodeksu, o Baudžiamuoju kodeksu.

Daugiausia neblaivūs vairuotojai į alkoholio matuoklį įpučia vidutinį girtumo laipsnį: vasario 17-osios popietę kelyje Biržai−Raubonys, griovyje šalia kelio, pastebėtas automobilis, šalia kurio vaikščiojo neblaivus (2,47 prom. girtumas) vyras. Jis prisipažino vairavęs automobilį.

Pasitaiko, kai prie vairo sėda gerokai alkoholio padauginę asmenys, kuriems alkoholio kiekio matuokliu nustatomas sunkus girtumo laipsnis. Vasario 16 d. Panevėžio Aplinkelio g. sustabdytas neblaivaus vyro vairuojamas automobilis. Vairuotojui nustatytas 2,95 prom. girtumas.

Policija ragina drausminti pastebėjus neblaivų asmenį, kuris ketina vairuoti transporto priemonę, pastebėjus įtarimų sukėlusią transporto priemonę kelyje, informuoti policiją apie pažeidėją, kad kuo greičiau būtų užkirstas kelias nelaimei ir neįvyktų skaudžių pasekmių.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai