2024, balandžio 13, Šeštadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Gegužės 2–7 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 884 įvykiai, iš jų – 89 nusikaltimai. Išaiškinti 44 nusikaltimai (iš jų 14 karštosiomis pėdomis), nustatyta 48 įtariamieji, pradėti 94 ikiteisminiai tyrimai, 20 ikiteisminių tyrimų pradėti dėl vagysčių (apvogti 5 gyvenamieji namai ar butai, 5 automobiliai, 9 kitos vagystės), 13 dėl smurto artimoje aplinkoje, 4 dėl sukčiavimo, 4 dėl dingusių be žinios (2 iš jų – dėl nepilnamečių), 4 mirties priežasčiai nustatyti, 4 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta daugiau nei 300 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų. Savaitgalį 20 jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 10, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 3, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 1.

Užfiksuoti 43 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 2 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 10 neblaivių dviratininkų, 5 Kelių eismo taisyklių nepaisę pėstieji. 17 vairuotojų nesegėjo saugos diržų, 31 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 36 eismo įvykiai: 20 Panevėžio mieste (6 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir 16 Panevėžio rajone (1 iš jų įskaitinis, kai nukentėjo žmonės).

Nors nuo šių metų sausio 1 dienos neblaivūs vairuotojai traukiami ne administracinėn, o baudžiamojon atsakomybėn, ir už tokį pažeidimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų, tačiau tai neatgraso nuo vairavimo esant neblaiviam.

Šį šventinį savaitgalį, kai sekmadienį buvo minima Motinos diena, Panevėžio apskrityje sulaikyti 4 neblaivūs vairuotojai, kurie į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė daugiau nei 1,5 promilės.

Policija įspėja, kad tokiu būdu, sukeliant avarines situacijas, rizikuojama ne tik savo , bet ir kitų eismo dalyvių saugumu ar gyvybėmis.

Policija ragina nevartoti alkoholio, o išgėrus nesėsti prie vairo.

Šeštadienį Rokiškyje gauti 7 telefoniniai pranešimai dėl sukčiavimo. Telefonu paskambinęs asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir pasakė, kad pensija išmokėta galbūt padirbtomis kupiūromis, kurias reikia patikrinti.

Vienai moteriai, pasiteiravus kiek ir kokių kupiūrų ji turi, sukčius pasakė, kad atvyks kolega ir jas patikrins. Apie 16 val. pas moterį atvyko apie 25–30 metų jaunuolis ir paprašė moters pateikti pasą. Moteris nuėjo šio pasiimti, grįžusi jaunuolio ir visų pinigų, kuriuos jis buvo pasidėjusi ant sofos, neberado. Moteris patyrė 1 500 eurų nuostolį.

Policija primena saugotis telefoninių sukčių ir įspėti savo artimuosius. Pataria kritiškai įvertinti situaciją, apibūdinamą nepažįstamų asmenų, reikalaujančių pinigų ar kitų materialinių gėrybių telefonu, ir apie kilusius įtarimus visada pranešti policijai.

Policija ragina žmones būti budrius, nepasiduoti emocijoms ir neatlikti skubotų veiksmų.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai