2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Balandžio 24–Gegužės 1 dienomis Panevėžio apskrities policijoje užregistruoti 1 035 įvykiai, iš jų – 97 nusikaltimai. Išaiškinti 39 nusikaltimai (iš jų 17 karštosiomis pėdomis), nustatyta 40 įtariamųjų, pradėta 113 ikiteisminių tyrimų 25 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl vagysčių (apvogti 9 gyvenamieji namai ar butai, 7 automobiliai, 8 kitos vagystės), 17 dėl smurto artimoje aplinkoje, 4 dėl sukčiavimo, 4 dėl dingusių be žinios (4 iš jų – dėl nepilnamečių), 6 mirties priežasčiai nustatyti, 6 dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta daugiau nei 300 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų. Savaitgalį 25 jų pažeidė viešąją tvarką: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose – 17, triukšmas – 1, pasipriešinimas policijos pareigūnams – 0, melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas – 2.

Užfiksuotas 51 Kelių eismo taisyklių pažeidėjas Panevėžio mieste ir rajone. Nustatyti 3 neblaivūs motorinių transporto priemonių vairuotojai, 9 neblaivūs dviratininkai, 2 Kelių eismo taisyklių nepaisę pėstieji. 4 vairuotojai neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę, 9 nesegėjo saugos diržų, 21 naudojosi mobiliaisiais telefonais.

Užregistruoti 22 eismo įvykiai: 14 Panevėžio mieste (4 iš jų įskaitiniai, kai nukentėjo žmonės) ir 8 Panevėžio rajone.

Ir šią savaitę pasižymėjo telefoniniai sukčiai. Balandžio 27 dieną moteriai (gim. 1940 m.), paskambinęs sukčius prisistatė gydytoju ir paaiškino, kad moters dukra nukrito nuo laiptų, o krisdama kliudė mergaitę, kurią sužalojo. Kad nesikreiptų į policiją, teigė, kad nukentėjusiajai reikia kuo skubiau sumokėti. Apgaulės būdu sukčiai pasisavino 1 000 eurų.

Pasinaudodami tokia pat istorija tą pačią dieną, Biržų r., sukčiai apgavo dvi moteris. Antroji nukentėjusioji patyrė dar didesnį nuostolį ir sukčiams atidavė 3 000 eurų.

Taip pat, balandžio 26 dieną, telefoniniai sukčiai apgavo dar vieną moterį, kuriai taip pat papasakojo apie giminaitės sužalotą moterį, kurios gydymui reikalingi pinigai ir taip išviliojo pinigus bei žiedą. Moteris sukčiams atidavė auksinį žiedą ir 700 eurų.

Dar viena moteris šią savaitę pateko į sukčių pinkles, kai radusi skelbimą internete, apie suteikiamas paskolas, bendravo su vyru, kuris pažadėjo suteikti 5 000 eurų paskolą, o kaip pradinio paskolos įnašo iš jos pareikalavo 2 500 eurų, kuriuos moteris pervedė į nurodytą sąskaitą.

Policija pataria kritiškai įvertinti situaciją, apibūdinamą nepažįstamų asmenų, reikalaujančių pinigų ar kitų materialinių gėrybių telefonu, ir apie kilusius įtarimus visada pranešti policijai.

Policija ragina žmones būti budrius, nepasiduoti emocijoms ir neatlikti skubotų veiksmų.

Vyresnioji specialistė Rasa Meištė

- Reklama -

Naujausi straipsniai