Jau artėjantį savaitgalį Rokiškio ir Zarasų apylinkėse įvyks „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Jose pasirodys 105 ekipažai iš devynių šalių. Varžybų organizatoriai tradiciškai žiūrovams paruošė informacinį leidinį – ralio žurnalą. Jame sugulė visa esminė informacija apie tai kas, kur ir kada vyks. Žurnale taip pat skaitytojų lauks ir straipsniai įvairiomis temomis, starto tvarka, greičio ruožų aprašymai bei kita naudinga informacija.

Ralio žurnalo viršelį šiemet dalijasi dvi nuotraukos. Abiejose užfiksuoti incidentai trasoje. Viena iš nuotraukų – istorinė, kita – užfiksuota praėjusiais metais „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose, kuriose Giedrius Notkus patyrė avariją po šuolio per Vaidoto Žalos trampliną.

Toks viršelis su aliuzija apie ralio istoriją paruoštas neveltui, kadangi vienas iš ralio žurnale pateiktų straipsnių – lenktynininko Aro Kalėdos įžvalgos apie lietuviško ralio praeitį ir dabartį.

Kitame straipsnyje – pokalbiai su ralio damomis. Savo karjeros istorijomis pasidalijo ralio šturmanės Jolanta Ščiglinskienė, Ilona Staškutė, Katažina Šeinauskienė bei pati prie ralio automobilio vairo šiemet sėdusi Ernesta Globytė-Steponavičienė.

Dar viename straipsnyje pasakojama apie projekto „Aš – ralistas“ nugalėtojo Gyčio Stalerūno ir jo šturmanės Ivetos Slaboševičiūtės sėkmės istoriją šiame konkurse, pirmuosius įspūdžius su raliui paruoštu BMW ir planus ateičiai.

Ketvirtoji tema – „Atlantis Games 2WD Rally Challenge“ ir šios įskaitos nugalėtojų sezono gale laukiantis net 13 500 eurų piniginis prizas. Apie šią idėją papasakojo Vladas Jurkevičius, pats pradėjęs karjerą su R2 automobiliu, o dabar sparčiai progresuojantis jau prie„Škoda Fabia R5“ vairo.

Ralio žurnalo perliukas – išskirtinai šio ralio gerbėjams lenktynininko Vytauto Švedo sukurtos eilės. Taip, perskaitėte teisingai. Daugkartinis Lietuvos ralio čempionas laisvalaikiu rašo eiles apie ralį. Apie šį savo hobį ir įkvėpimo šaltinius Vytautas Švedas papasakojo plačiau.

Išskirtinai tik ralio žurnalo skaitytojų lauks ir greičio ruožų aprašymai, kuriuose aprašoma kiekvieno greičio ruožo charakteristika, įdomios vietos. Ši informacija nebuvo publikuota niekur kitur.

Taip pat į žurnalą sugulė ir greičio ruožų žemėlapiai, jų koordinatės, dalyvių starto tvarka ir viso varžybų savaitgalio programa su informacija apie koncertus.

Ralio žurnalus bus galima įsigyti nuo ketvirtadienio ryto Rokiškyje, Nepriklausomybės a. 22 esančioje parduotuvėje „Intelektualūs kompiuteriai“. Nuo ketvirtadienio vakaro prekyba prasidės ir ralio serviso zonoje, Nepriklausomybės aikštėje įsikursiančiame ralio informaciniame centre. Ten bus galima įsigyti ne tik ralio žurnalus, bet ir kitą „Samsonas Rally Rokiškis“ atributiką. Ralio žurnalais taip pat bus prekiaujama ir prie įvažiavimų į greičio ruožus. Žurnalo kaina – penki eurai.

Andriaus Lauciaus nuotr.

Print Friendly, PDF & Email