2024, balandžio 13, Šeštadienis

Samas į savo paveikslus sudeda patirtį ir jausmus

Spalio 3 d. (antradienį) 17 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma legendinės Lietuvos roko grupės BIX lyderio žemiečio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo autorinių tapybos darbų paroda „Laikas atskleisti tikrąjį veidą“. Susitikti atvyksta autorius!

Neseniai Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame parodos atidaryme Samas kalbėjo: „Visi galės pamatyti darbus, kai jau buvau kažkuria prasme dailininkas, pradėjau savo kelią, įgijau techniką. Tai buvo prieš pat BIX susikūrimą, paskutiniai metai studijose. Šiaip tapyba yra sunkus dalykas. Į vieną sustingusį kadrą turi sudėti savo patirtį, jausmus, istoriją. Kaip norim, kad klausytojas sukurtų savo dainos prasmę, taip ir čia – kiekvienam mano darbai iššauks savų minčių. Toks juk ir yra meno tikslas“.

Legendinė grupė BIX švenčia trisdešimtmetį, o jos lyderis Samas sako, kad tai nėra vien muzikantų grupė, tai menininkų grupė. Todėl jis nusprendė parodyti savo tapybos darbus. Parodos lankytojai čia išvys seniai sukurtus Samo paveikslus. Jis pirmąkart pristato tokio masto parodą. Beje, piešti jam sekėsi nuo mažens. Panevėžyje vykstančiuose piešimo ant asfalto konkursuose dar būdamas vaikas Saulius pelnydavo prizus.

Jaunystėje manė tapsiąs dailininku. Net studijavo dailę Šiaulių universitete, bet po to nusprendė pasirinkti muzikanto kelią. Tačiau kartais pasiilgsta tapybos, tik dėl milžiniško užimtumo negali jai skirti laiko. Gal dar ateityje? Dabar jis savo dailininko talentą panaudoja kurdamas savo grupės plokštelių viršelius bei muzikinius klipus.

 

Paroda bibliotekoje veiks iki spalio 18 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai