2024, birželio 23, Sekmadienis

Šaltesnė žiema kirto per kišenę

reklama rubai

Pasibaigus balandžiui, per 7 šildymo sezono mėnesius panevėžiečiai už 60 kv. m butą bus sumokėję vidutiniškai 290 Eur. Tai 6,2 proc. daugiau nei prieš metus (buvo apie 273 Eur).

AB „Panevėžio energija“ vidutinė šilumos kaina per metus sumažėjo 6,5 proc. Rekonstruotos Rokiškio, Zarasų, Panevėžio katilinės ir pastatyti nauji biokuro katilai lėmė pigesnę šilumą, tačiau vartotojai jos suvartojo apie 12 proc. daugiau. Tikslus kiekis priklausė nuo kiekvieno namo poreikių, statybinių konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklės, šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo.

Įtakos turėjo ir šaltesnis šildymo sezonas. Panevėžyje vidutinė oro temperatūra buvo apie 1,4 laipsnio šilumos, aną sezoną – apie 2 laipsnius.

Šiemetis šildymo laikotarpis bus vienas iš ilgesnių per pastaruosius metus, nes baigtas tik gegužės 12 d. Gyventojai už gegužę suvartotą šilumą mokės birželį.

Priklausomai nuo namo būklės, panevėžiečių mokesčius galima skirstyti pagal namo tipą. Per šildymo laikotarpį iki gegužės automatizavusieji šilumos punktą už 60 kv. m buto šildymą mokės vidutiniškai 305 Eur. Neautomatizavusieji – 336 Eur. Renovuotų namų gyventojai – 193 Eur.

Už būsto šildymą balandžio mėnesį panevėžiečius pasieks vidutiniškai 27 proc. nei kovą mažesnės sąskaitos.

Koks bus kitas šildymo sezonas? Nuo birželio panaikinus PVM lengvatą, vietoj 9 proc. gyventojams bus taikomas visas PVM (21 proc.). Todėl didės ir šildymo išlaidos, ir karštam vandeniui cirkuliacijai („gyvatukams“). AB „Panevėžio energija“ didesnį PVM privalės sumokėti į valstybės biudžetą, tad iš to papildomų pajamų ar pelno negaus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai