2024, balandžio 19, Penktadienis

Rygoje – nesėkmė Europos taurės starte

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo kovas Europos taurės turnyre. Nenado Čanako auklėtiniai 82:71 (22:17, 21:14, 16:22, 23:18) neatsilaikė prieš Rygoje apsistojusią Kamianskės „Prometey“ komandą. Ukrainos klubo trenerių štabe dirba lietuviai Mantas Šernius ir Mantas Valčiukaitis.

Rungtynių pradžioje veiksmas vyko taškas į tašką, tačiau geresnę atkarpą surengę panevėžiečiai po Željko Šakičiaus dvitaškio padidino savo persvarą (6:11). Visgi išsaugoti pranašumo nepavyko – po taiklių Dustino Hogue’o baudų metimų ir Oleksandro Lipovijaus tritaškiai šeimininkai išsiveržė į priekį 22:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Kamianskės krepšininkai sėkmingai naudojosi svečių klaidomis rinkdami taškus greitose atakose (26:17). Gabrielius Maldūnas gerais epizodais gynyboje ir puolime užvedė „7bet-Lietkabelį“, o Kristianas Kullamae pataikė dvitaškį (26:24). Kėlinį sėkmingiau užbaigė virš varžovų lanko skrajoję „Prometey“ krepšininkai – Calebas Agada pataikė dvitaškį, o komandas vėl skyrė dviženklis taškų skaičius (43:31).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai pratęsė gerą žaidimą – Yusufas Sanonas pelnė penkis taškus paeiliui (48:36), bet po to užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą. Įpusėjus trečiąjam kėliniui panevėžiečiai užsikūrė ir spurtavę 13:2 sumažino deficitą iki minimumo (50:49). Ketvirtį dar viena gražia greita ataka užbaigė C. Agada (59:53).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje „Prometey“ ekipai pavyko išlaikyti atotrūkį – D.J. Stephensas pataikė tritaškį, D.J. Kennedy realizavo du baudų metimus (72:59). Likus dviems minutėms iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos komandas skyrė vienuolika taškų, bet dvitaškiu pasižymėjęs Stefanas Peno deficitą sumažino (78:69). Visgi dar labiau priartėti
Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ nepavyko, o šeimininkų pergalę galutinai įtvirtino taiklūs G. Clavello baudų metimai (82:69).

„Prometey“: Gianas Clavellas 20 (3 rez. perd.), Calebas Agada (7 rez. perd., 4 per. kam., 6/9 dvit.), D.J. Stephensas 15 (9 atk. kam., 6/6 dvit.), D.J. Kennedy 8 (6 per. kam., 5 atk. kam.)

„7bet-Lietkabelis“: Željko Šakičius 14 (4 atk. kam.), Kristianas Kullamae 13 (3 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 12 (7 atk. kam., 6/10 dvit.), Jamelas Morrisas ir Stefanas Peno po 8.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais spalio 19 d. – laukia pirmasis Europos taurės (Eurocup) mačas namie su Ulmo „Ratiopharm“ klubu iš Vokietijos, o spalio 22 d. į Panevėžį atvyks Vilniaus „Rytas“.