Visą savaitę Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamų „Erasmus+“ projektų „Prosocialinės vertybės“ ir „RoBy“ darbo grupių nariai po įprastos darbo dienos skubėjo į virtualią tarptautinę konferenciją „Prosocialinės vertybės“. Virtualios konferencijos organizavimas atvėrė ir naujų galimybių – renginio dalyviai ne tik projektų partneriai iš Europos šalių, bet ir seni konferencijos organizatorių draugai iš Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

Konferencijos metu projekto „RoBy“ ekspertė Vaida Šiaučiūnė pristatė pagrindinius projekto tikslus, patyčių Lietuvoje statistiką ir įsipareigojimus kūrybiškai naudojant prosocialinę robotiką bei įgyvendinant įvairias projekto veiklas mažinti patyčias patiriančių vaikų skaičių.

Ekspertės pranešimą sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje dalyje aptarta sąvoka „patyčios“, pateikta statistika bei pristatytos Lietuvoje vykstančios iniciatyvos, skirtos prevencijai: „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ (plačiau: https://www.bepatyciu.lt/) ir „Patyčių dėžutė“ (plačiau: https://www.smm.lt/patyciu-dezute). Praktinėje dalyje Vaida Šiaučiūnė pristatė sėkmingus į grupinį darbą ir bendradarbiavimu grįstos aplinkos kūrimą orientuotus robotų panaudojimo pavyzdžius.

Jei ekstremali situacija nesutrukdys, projekto „Roby“ veiklų Lietuvoje koordinatorė, Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė bei projekto ekspertės, organizuodamos pradinio ugdymo mokytojams skirtas praktines veiklas, planuoja projektą pristatyti Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje parodoje „Mokykla 2020“.

Priminsime, kad Panevėžio rajono švietimo centro koordinuojamame projekte „Robotika prieš patyčias – RoBy“ dalyvauja Pažagienių mokyklos-darželio, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“, Naujamiesčio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro, Raguvos, Smilgių bei Velžio gimnazijų, Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja, projekto „RoBy“ ekspertė

Print Friendly, PDF & Email