2024, birželio 21, Penktadienis

Robotikai siekia ES investicijų

reklama rubai

Panevėžio miesto savivaldybė kitą savaitę ES fondams finansuoti teikia „Robotikos vystymo Panevėžyje ir Preiliuose“ projektą. Lėšų bus siekiama gauti per „Interreg“ V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Paraiška teikiama su kaimyninės šalies Preilių miestelio savivaldybe.

„Prieš porą metų Panevėžys nutarė, kad viena jo plėtros krypčių bus robotika. Šia linkme dirba ir dirbs Savivaldybė su keliolika institucijų. Svarbų ir plika akimi matomą žingsnį jau žengėme – įkurtas ir rudenį „Minties“ gimnazijoje duris atvers robotikos varžybų centras „RoboLabas“. ES lėšų siekiame veikloms stiprinti, populiarinti, didesniam užimtumui ir kokybei“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

Gavus finansavimą robotikos vystymo projektui, būtų organizuojamos robotikos varžybos, vaikų stovyklos, Panevėžio ir Preilių robotikos klubų mokytojų mokymai, gerosios praktikos vizitai pasikeisti patirtimi, technologinės dirbtuvės vyresniems žmonėms ir socialinės rizikos šeimoms. Kartu būtų įsigyta reikiamos įrangos.

Bendra projekto vertė – 400 tūkst. Eur. Iš jų Panevėžiui tektų 210 tūkst. Eur. Miesto indėlis sudarytų apie 16 tūkst. Eur.

- Reklama -

Naujausi straipsniai