Lietuvių kalbos draugija kartu su Lietuvių kalbos institutu ir portalu Alfa.lt jau ketvirtą kartą organizuoja Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus. Žiniasklaidoje, Seimo posėdžiuose, žinomų žmonių kalbose 2020 m. nuskambėjusius įdomesnius, kitokia nei įprasta reikšme pavartotus ar naujai sukurtus žmonių pasiūlytus žodžius ir posakius komisija atrinko, sudarė jų sąrašus ir kviečia išrinkti laimėtojus.

Kasmet skelbiami keturi nugalėtojai: visuomenės išrinktas Metų žodis ir Metų posakis bei komisijos išrinktas Metų žodis ir Metų posakis.

Balsavimas vyks iki 2021 m. vasario 20 d.  Visuomenės ir komisijos balsavimo rezultatai bus paskelbti 2021 m. vasario 21 d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Už Metų žodį balsuoti čia.

Už Metų posakį balsuoti čia

Šiemet komisija ketina išrinkti ir Metų naujadarą.

Praėjusių metų rinkimų laimėtojai: 2017 m. visuomenės Metų žodis – „švaistuomenė“, komisijos Metų žodis – „nuošliauža“, visuomenės ir komisijos Metų posakis – „Laikausi kaip Gedimino kalnas“;
2018 m. visuomenės Metų žodis – „veryganas“, komisijos – „šimtmetis“, visuomenės Metų posakis – „Viešpatie, te Lietuva būna vilties švyturiu“, komisijos Metų posakis – „Vaikų teises iškviesiu“;
2019 m. visuomenės Metų žodis – „gaisras“, komisijos – „trinkelizacija“, visuomenės ir komisijos Metų posakis – „Mes dzūkai – ne paspirtukai“.

Print Friendly, PDF & Email