2022-05-19, Ketvirtadienis
3 C
Panevezys

Revoliucijos kol kas nebus (multimedia pasakojimas)

Vakar internete kilęs nepasitenkinimas Savivaldybės administracija šiandien išsiliejo į gatves. Jau nuo ankstyvo ryto į tradicinę piketų vietą Laisvės aikštėje šalia fontanų, nešini pačių paišytais plakatais, susirinko daugiau nei pusšimtis žmonių bei kone visos Panevėžio žiniasklaidos pajėgos. Tarp piketuotojų buvo galima pastebėti ir politikus Mantą Leliuką, Gemą Umbrasienę, Indianą Grigienę, Rimantą Ridiką, Ričardą Bakanauską, Viktoriją Polzunovaitę, rajono Tarybos narę Modestą Petrauskaitę, Paaiškinti Savivaldybės poziciją ėmėsi neseniai vicemeru paskirtas buvęs gamtosaugininkas V.Jakštas. Kaip dažniausia ir nutinka, kiekviena pusė tvirtai laikėsi  savo. Gamtosaugos aktyvistai bėrė nepatogius klausimus, V.Jakštas bandė diplomatiškai išlaviruoti.

Po pusvalandžio veiksmas persikėlė į Savivaldybės posėdžių salę kur vyko miesto Tarybos posėdis. Čia mūšis dėl medžių tęsėsi. Posėdžiui prasidėjus sunkiąją artileriją iššovė Lietuvos žaliųjų partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė, kuri perskaitė susirinkusių aktyvistų ovacijomis sutiktą kreipimąsi.

Neliko skoloje ir Savivaldybės administracija. Pastaroji, numatydama nemenką sujudimą,  į posėdį pasikvietė ir projekto autorių, ir medžių ekspertizę rengusią dr. Liną Straigytę, ir pagal sutartį su savivaldybe kirtimus vykdžiusį verslininką E.Vezbergą. Pagrindinis projektuotojo ir projekto vadovės pasisakymų leitmotyvas – projektas parengtas kokybiškai, visos ekspertizės atliktos, visuomenė informuota tinkamai ir neaiškinkit ką mums reikia daryti.

Kiek išsamiau situaciją bandė paaiškinti medžių ekspertizę atlikusi dr. Lina Straigytė.

Į posėdį pakviestas pagal sutartį su PST medžius kirtęs E.Vezbergas tikino jokių paukštelių nematęs. Radęs tik inkilėlį, kurį, anot jo, iškėlė ir paėjo ant žemės.

Toks pasisakymas sukėlė nemažą susirinkusiųjų šurmulį. Iš karto po to Facebook socialiniame tinkle pasirodė interviu su paukščius Laisvės aikštėje fotografavusiu žmogumi, kuris nufotografavo besiblaškančius namų neradusius sparnuočius.

Klausimų kodėl kertant medžius sudaužyta skulptūra pateikti nepavyko nes prasidėjusios aršios diskusijos neišlaikė uolusis mero bendražygis Petras Luomanas pareikalavęs tęsti posėdį pagal patvirtintą dienotvarkę. Nedelsiant tai ir buvo padaryta.

Po pasisakymų Tarybos posėdyje, Savivaldybės teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjos  bei nemažo smalsuolių ir gamtosaugos aktyvistų pulkelio lydima, dr. Lina Straigytė dar kartą apžiūrėjo medžius. Jau vietoje pradėta derinti galimybė išsaugoti kaštonus, tad panašu, kad visuomenės dėmesys sulaukė atsako – pokyčių Laisvės aikštės rekonstrukcijos plane bus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai