2024, vasario 21, Trečiadienis

Respublikinis modernaus meno festivalis „Keturiese“

Ramygaliečiai jau įprato spalį išlydėti su trenksmu. Paskutinį vidurinio rudens mėnesio savaitgalį tradiciškai vyksta respublikinis modernaus meno festivalis „Keturiese“. Kadangi 2017-ieji paskelbti tautinio kostiumo, lietuvių kalbos kultūros ir piliakalnių metais, atliepdami šias aktualijas festivalio organizatoriai kvietė atsigręžti į lietuvių tautos identitetą ir perteikti jį moderniai. Esminiais akcentais buvo pasirinkti senieji lietuvių tautos ženklai ir gimtosios kalbos skambumas – tai vidinio ir išorinio pasaulio grožį atskleidžianti sąsaja. Todėl kiekvienam kvartetui po pasirodymo renginio vedėjai (kalbos aksesuarai): Jaustukė-Ištiktukė, Keiksnukas, Naujadaras ir Patarlė dovanojo kūno aksesuarus: Ramygalos kultūros centro keramikės Stanislavos Šlevaitės sukurtus pakabukus ir apyrankes su senaisiais tautos ženklais.

Festivalyje dalyvavo devyni įvairių meno šakų kvartetai iš įvairių Lietuvos vietovių. Jų pasirodymus vertino kompetentinga komisija: pirmininkas Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, nariai: Rimantas Kiela – laisvas ir nepriklausomas menininkas, Ramygalos kultūrinei ganyklai sukūręs ir padovanojęs ožką, Ramunė Buterlevičienė – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė ir Justinas Mačys – Panevėžio muzikinio teatro orkestro dirigentas.

Po įspūdingų, spalvingų ir nuotaikingų pasirodymų žiūrovai ir dalyviai buvo pakviesti į „Pilvasotį“ pasivaišinti, nes kai pilvas sotus – pasaulis gražesnis, be to, reikėjo pasikrauti energijos būsimoms ovacijoms, nes artėjo apdovanojimų momentas.

Neilgai trukus komisija paskelbė verdiktą: Artistiškiausio kvarteto nominaciją pelnė parodijos numerį pristatęs Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Pašilėnų universalaus daugiafunkcio centro kvartetas „3+R“ (vadovė Rasa Šatienė).

Originaliausiu kvartretu pripažintas Ramygalos kultūros centro kapelos „Ramgala“ darinys „Etno Fazė“, (vadovas Virginijus Kazlauskas). Šis kvartetas originaliai ir moderniai perteikė karinę-istorinę ir nuotaikingą folkšoko dainas.

Profesionaliausiu kvartetu nominuotas teatralizuotas muzikinis madų šou „Iš pievų“ – Tiltagalių kultūros centro kvartetas (vadovė Odeta Petrauskienė).

Moderniausiu pripažintas improvizuotas dailininkų kvartetas, renginio metu modernias lietuvių tautos identiteto vizijas perteikęs piešiniais ant roletų.

Visų keturių nominacijų laimėtojai gavo po piniginį 200 eurų prizą. Didysis 400 eurų prizas atiteko Vilniaus muzikinio cecho kvartetui „Laimingu būti lengva“ arba LBL (vadovas Audrius Pakšys).

Tariame nuoširdžiausią lietuvišką jaustuką „ačiū“ žiūrovams, dalyviams ir visiems, padėjusiems šiam festivaliui gimti ir paliesti žiūrovų širdis. Juk kūryba – tai bendravimo būdas. Be žiūrovo ji neegzistuoja. Todėl neypatingų žmonių nebūna. Kiekvienas esame mozaikos akmenėlis, iš kurių ir susidėlioja tautos paveikslas.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai