2024, balandžio 16, Antradienis

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėti tyrimai bioimpedanso aparatu

Bioimpedanso kardiografija – tai saugus neinvazinis, paprastai atliekamas diagnostikos metodas. Taikant šį metodą galima įvertinti daugelį svarbių kardiologinių parametrų, kurie gali būti naudingi parenkant diagnostikos ir gydymo taktikas tiek ambulatoriniams, tiek stacionare gydomiems ligoniams.

Respublikinė Panevėžio ligoninė neseniai įsigijo naujos kartos bioimpedansą – elektrokardiografijos aparatą, kuris yra skirtas pacientų hemodinaminių parametrų stebėsenai ir rodiklių nustatymui neinvaziniu metodu. Anksčiau šie rodikliai taip pat buvo stebimi, tačiau šie procesai buvo invaziniai ir trukdavo nepalyginamai ilgiau – pacientas būdavo guldomas į ligoninę, vežamas į operacinę ir ten jam būdavo atliekamos invazinės procedūros. Dabar, įsigijus šį aparatą, visas procedūras bus galima atlikti gydytojo kardiologo kabinete neinvaziniu būdu ir visa ši neskausminga ir labai saugi procedūra užtruks apie 5 minutes.

„Šio aparato galimybės yra išties didelės, tad ateityje jis bus naudingas ne tik gydytojams kardiologams, bet ir nefrologams, nustatant skysčių balansą žmogaus organizme, juo bus tiriami pacientai, sergantys cukriniu diabetu, nustatant kraujotaką periferinėse kraujagyslėse, matuojant arterijų standumą organizme. Šis aparatas taip pat gali būti naudojamas pacientų stebėsenai. Lietuvoje šių aparatų kol kas nėra labai daug – juos turi tik didžiosios šalies gydymo įstaigos. Balandžio 15 d. šiuo aparatu ištyrėme pirmą pacientą – tai garbaus amžiaus ligonis, kurį prieš pusmetį buvo ištikęs miokardo infarktas, buvo gydytas mūsų ligoninėje, jam implantuoti moderniausi stentai, o dabar jis atvyko pasitikrinti. Taigi, ištyrėme pacientą šiuo nauju impedanso aparatu, viskas vyko labai sklandžiai ir gauti rezultatai buvo labai informatyvūs. Visiems buvo labai džiugu, nes žmogui galėjome pranešti džiugias žinias – jo gydymas vyksta sėkmingai, situacija pilnai kontroliuojama vaistais. Kas gali būti tiriamas šiuo aparatu? Aparatas yra gautas ir bus naudojamas pagal širdies nepakankamumo programą. Pacientų nukreipimą šiam tyrimui reglamentuoja SAM ministro įsakymu patvirtinta tvarka, pagal kurią pacientai, sergantys širdies nepakankamumo liga, po gydymo stacionare, širdies nepakankamumo ištyrimui yra nukreipiami pas gydytoją kardiologą, kuris ir atlieka visus būtinus tyrimus šiuo aparatu“, – pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja kardiologė Agnė Šimukauskienė.

Širdies nepakankamumas – sunki, lėtinė, smarkiai gyvenimo kokybę bloginanti liga. Pasaulyje šia liga serga 1-2 proc. gyventojų. Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai ir ligoninės administracija  daug dėmesio skiria inovacijų, šiuolaikinių diagnostikos ir gydymo metodų taikymui ligoninėje ne tik kardiologijos, bet visų medicinos sričių darbe.

- Reklama -

Naujausi straipsniai