2024, gegužės 4, Šeštadienis

Reguliariojo sezono finiše – pergalė prieš „Žalgirį“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ sužaidė paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes vietinėse pirmenybėse. Antradienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai namuose 87:85 (12:21, 21:24, 21:16, 33:24) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir pratęsė pergalių seriją iki septynių. Jau penktadienį Panevėžio ekipa namuose pradės ketvirtfinalio kovas su Utenos klubu – bilietus platina Ticket Market.

Vienas iš panevėžiečių lyderių Jamelas Morrisas per pirmas tris minutes užsidirbo tris asmenines pražangas. Pirmajame ketvirtyje šeimininkai prarado net šešis kamuolius, o svečiai kūrėsi pranašumą keturis kartus sėkmingai atakavę iš toli – kėlinį uždarė Igno Brazdeikio taiklus tritaškis iš kampo (12:21).

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai iš Kauno susikrovė dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki kėlinio vidurio – Jordenas Duffy pataikė tolimą metimą, perėmė kamuolį ir Mantas Rubštavičius pridėjo dvitaškį su pražanga (22:30). Visgi „Žalgiriui“ ir toliau pavyko išlaikyti pranašumą, kurį pirmosios rungtynių dalies pabaigoje vėl padidino trys taiklūs Edgaro Ulanovo baudų metimai (33:45).

Beveik visą trečiąjį kėlinį svečiai išsaugojo atotrūkį ir tik paskutinėms kėlinio minutėms pavyko sumažinti deficitą iki septynių taškų po Vytenio Lipkevičiaus dvitaškio (50:57). Toks pat skirtumas tarp komandų buvo ir prasidedant ketvirtajam kėliniui.

Sužaidus beveik tris minutes Gabrielius Maldūnas pataikė dvitaškį, dar vieną netrukus pridėjo Kristianas Kullamae ir panevėžiečiai priartėjo (63:68). Dar labiau šeimininkai deficitą ištiprdė po reliko dvitaškio su pražanga ir dar vieno Gabo realizuoto baudos metimo ir Pauliaus Murausko dvitaškio (72:73).

Panevėžiečiai jau buvo perėmę pranašumą, bet prasidėjus paskutinei minutei rezultatą išlygino tikslus Tomo Dimšos tritaškis (81:81). Po minutės pertraukėlės tritaškiu atsakė ir Željko Šakičius, šeimininkai apsigynė ir Lipkevičius realizavo baudų metimus (86:81). Po Kazio Maksvyčio pertraukėlės Dovydas Giedraitis įsmeigė tritaškį (86:84). Tuomet Kullamae pataikė tik vieną baudos metimą (87:84), Dimša kitoje aikštelės pusėje irgi pataikė tik vieną baudą, likusios penkios sekundės ištiksėjo ir „7bet-Lietkabelis“ triumfavo