Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia tikslinių stipendijų programą – patvirtino sąrašą aukštųjų mokyklų bei studijų programų, kurių studentams nuo šių mokslo metų pradžios suplanuotos 200 eurų mėnesinės stipendijos.  200 eurų stipendija bus mokama visą bakalauro studijų laikotarpį. 

Skatinamosios stipendijos skiriamos studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas inžinerijos, informacinių technologijų, matematikos, elektromechanikos, robotikos ir kitas programas. Šios programos yra svarbios vietos verslui, užsienio investuotojams, yra susijusios su aukštos pridėtinės vertės sektoriais bei skirtos regionų investiciniam patrauklumui didinti.

Pastebėta, kad ankstesniais metais skyrus analogiškas tikslines stipendijas padaugėjo stojančiųjų į STEM (angl. science, technology, engineering, maths) krypties studijų programas ir sumažėjo studentų, nusprendusių nebetęsti pasirinktų studijų.
Stipendijas numatoma mokėti visą bakalauro studijų laikotarpį motyvuojant studentus nenutraukti studijų ir sieti tolesnę savo karjerą su tomis apskritimis, kuriose studijuojama.
Nuo 2022-ųjų metų stipendijos skiriamos studentams, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, kurios užtikrina bendradarbiavimą su verslo bendruomene ir studentų integracijos į darbo rinką prielaidas. Taip pat įsipareigoja užmegzti studentų profesinius ryšius su regione veikiančiomis įmonėmis. Vietos darbdaviai paprastai jau laukia baigusiųjų studijas su patraukliais darbo pasiūlymais.
Nuo 2020 metų vykdoma tikslinių stipendijų programa ir toliau bus tęsiama 10-tyje aukštojo mokslo įstaigų Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
Šiais metais įstosiantiesiems studentams numatoma skirti 268 stipendijas, bendras finansuojamų stipendijų skaičius bus 796.
Print Friendly, PDF & Email