2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ dovanos šypsenas mažiesiems ligoniukams

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės vaikų ligų skyriuje šypsenas dalins neįprasti svečiai – „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“.

Gydytojai klounai – visai ne gydytojai, o profesionaliai paruošti aktoriai. Jie lanko vaikus palatose ir pasitelkdami triukus, muziką, žaidimus stengiasi praskaidrinti ligoninės kasdienybę. Su Bronsonu užėjome į palatą. Mamai ant kelių sėdėjo kokių 4 metų mergaitė, šalimais rymojo rimta močiutė, o prie durų muistėsi labai susikaupęs tėtis. Visi buvo šiek tiek sutrikę dėl netikėto klounų pasirodymo. Ką daryti? Atmosfera buvo tokia nejauki ir kupina pasimetimo, kad galėjai ją tiesiog semti kąsniais. Paklausėme mergaitės vardo. Mama atsakė: Saulė. Išsitraukiau ukulėlę ir užgrojau. Su Bronsonu pradėjome dainuoti mergaitės vardą. Vos tik uždainavome kažkas atsitiko! Lyg būtų praplyšęs ilgai laikytas, stipriai prigrūstas ir tvirtai užveržtas lietaus debesis. Mama pradėjo verkti, paskui ir močiutė, bet keisčiausia buvo matyti kaip didelės ašaros rieda rimto tėčio veidu. Mums išeinant šypsojosi visi, o labiausiai Saulė. Jausmas buvo toks lyg būtume nuraminę besikaupiančią audrą”, – prisiminimais dalinasi gydytoja klounė Lelija.

Ši istorija – vienas iš daugelio mažų stebuklų, kurie nutinka vaikų ligoninėse apsilankius gydytojams klounams. Palatose atgimsta pasakų personažai, užklumpa linksmas muilo burbulų lietus, o kartais tereikia tyliai pasėdėti šalia mažylio ar palaikyti už rankos laukiant nemalonios procedūros. Toks žaismingas teatralizuotas bendravimas turi terapinį poveikį ir padeda ligoniukams greičiau sveikti. Klounų apsilankymai iškrauna įtampą palatoje – vaikai sutelkia dėmesį į atliekamus triukus, įsitraukia į kuriamą žaidimą – taip aplink vaiką sukuriamas kitas, saugesnis pasaulis. Su klounais mažieji gali bent trumpam pamiršti savo ligą ir tiesiog pabūti vaikais.

Šypsenas mažiesiems dovanojame jau septintus metus ir reguliariai lankomės vaikų ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Kasmet stengiamės plėsti džiaugsmo misijos geografiją ir nuolat rengiame išvykas į vis kitą Lietuvos ligoninę. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje lankomės jau 8-10 kartą, visada gera sugrįžti ten, kur mūsų laukia. Kiekvieno apsilankymo metu stengiamės sužadinti vaikų ir tėvelių fantaziją, sukurti akimirkos džiaugsmą, kuris įkvėptų dažniau pasidžiaugti paprastais, bet nuostabiais, dalykais“, – mintimis dalinasi RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai meno vadovė Justė Liaugaudė.

Nuo 2010 m. „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ pradžiugino daugiau nei 64 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai