2024, liepos 18, Ketvirtadienis

„Raskila“ atstovavo savo kraštui tarptautiniame konkurse

reklama rubai

Linos Kairytės vadovaujamas Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ dalyvavo Klaipėdoje vykusiame XXII tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse. Itin aukšto lygio kolektyvus sukvietusiame renginyje dainininkės ir vadovė pasirodė puikiai – pelnė I laipsnio diplomą.

„Raskila“ konkursui parengė 15 minučių trukmės programą, sudarytą iš sakralinės muzikos kūrinių ir išplėtotų lietuvių liaudies dainų, pagal nuostatuose nurodytus reikalavimus atliekamų a cappella, tai yra be akompanimento. Moterys dainavo ne tik konkurse, bet ir Klaipėdos bažnyčiose vykusiuose koncertuose, kuriuose pasirodė kartu su chorais iš Vilniaus, Lucko (Ukraina), Kuldygos (Latvija). Pažintis su didžiuliame chorinės muzikos renginyje dalyvavusiais kolektyvais, galimybė jų pasiklausyti miežiškietėms ne tik paliko puikų įspūdį, bet ir tapo puikia meistriškumo pamoka, proga pasisemti patirties.

Konkurse garbiai tarptautinei komisijai ir publikai dainavo chorai ir vokaliniai ansambliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, JAV. Įvertinę meninę kūrinių atlikimo kokybę, techninį meistriškumą, vokalinę kultūrą ir stilių, ekspertai vienus kolektyvus apdovanojo padėkomis, o kitus, surinkusius daugiausiai balų, įvertino I, II ir III laipsnio diplomais. Ne mažiau kaip 85 balus pelniusiems kolektyvams įteikti I laipsnio diplomai. Vienu iš tokių kolektyvų tapo Miežiškių „Raskila“!

Aukščiausius balus savo kategorijose surinkę chorai ir ansambliai suskirstyti dar ir į I, II, III vietas. Miežiškietės vokalinių ansamblių kategorijoje užėmė trečią vietą, nusileidusios įspūdingoms latvių vokalinėms grupėms.

Visų kolektyvų pasirodymų įrašus galima pamatyti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „International Stasys Šimkus Choir Competition“. „Raskilos“ pasiklausyti galima susiradus vokalinių ansamblių (F kategorijos) konkurso įrašą. Kituose įrašuose – visų konkurso kolektyvų konkursiniai ir koncertiniai pasirodymai, tarp jų – ir kelios Didžiuoju konkurso prizu įvertinto stulbinamai profesionalaus studentų choro iš JAV, Brigamo Jango (Brigham Young) universiteto, programos.

Stasio Šimkaus chorų konkursas – vienas seniausių Lietuvoje tarptautinių chorų renginių, gerai žinomas visoje Europoje. Pasak rengėjų, tai išskirtinai solidus, aukšto rango konkursas, į kurį atrenkami tik aukšto profesionalaus ir meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai.

„Raskilos“ dainininkės dėkingos vadovei Linai Kairytei ir Miežiškių kultūros centrui bei Panevėžio rajono savivaldybei, sukūrusiems progą tapti tokio ypatingo renginio dalimi.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotrauka

- Reklama -

Naujausi straipsniai