2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Ramygala ruošiasi priimti Aukštaitijos autokroso taurės trečiąjį etapą

Jau artėjantį šeštadienį Panevėžio rajone, Ramygalos autokroso trasoje bus surengtas trečiasis Aukštaitijos automobilių kroso taurės etapas. Jame startuoti jau dabar norą pareiškė beveik keturios dešimtys dalyvių. Registracija šiuo metu vis dar vyksta, tad organizatoriai tikisi sulaukti per pusšimčio sportininkų.

Autokroso trasa Ramygaloje, lyginant ją su kitomis šalies trasomis, yra gana išskirtinė. Jos konfigūracija primena ovalą, tačiau čia įterptas ir vienas S formos posūkis. Būtent pastaroji vieta ir yra pati klastingiausia, kadangi dėl minkšto grunto čia dažnai įvyksta kontaktai ir virtimai. Likusi trasos dalis – gana greita.

Prieš laikrodžio rodyklę važiuojamoje, 800 metrų ilgio trasoje verdantį veiksmą žiūrovams stebėti yra išties patogu ir saugu įsikūrus ant trasos pakraščiuose esančių aukštų šlaitų. Nors dažniausiai čia vyksta Aukštaitijos regiono pirmenybių etapai, tačiau praeityje Ramygalos trasoje yra organizuotas ir Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas.

Ramygalos trasoje veiksmas šįkart prasidės jau nuo ankstyvo šeštadienio ryto, nes 8 val. į trasą dalyviai pajudės laisvosioms treniruotėms. Nuo 10 val. dalyviai rikiuosis prie starto chronometruojamiems važiavimams, o 11.30 val. bus surengtas oficialus varžybų atidarymas. Jame visi dalyviai trasoje apsuks parado ratą ir iškart po to rikiuosis pirmai kvalifikacijai. Po trijų kvalifikacijų lauks varžybų kulminacija – finaliniai važiavimai.

Šiuo metu dalyvių registracija vis dar vyksta, tačiau čia norą lenktyniauti jau dabar pareiškė beveik keturios dešimtys sportininkų. Iš viso žiūrovai čia išvys septynias klases – „1600 Junior“, „D1600“, „D2000“, „2500RWD“, „OPEN 2500“, „Buggy RWD“ bei „SuperCars“. Būtent pastaroji, „SuperCars“ klasė yra itin žavinga dėl čia startuojančios technikos. Kiekvienas šios klasės automobilis turi kelis šimtus arklio galių, o visi varomieji ratai net ir minkštose trasose sportininkams leidžia išvystyti didžiulį greitį.

Bilietas į varžybas žiūrovams kainuos penkis eurus. Renginio vietoje vyks prekyba maistu ir gaiviaisiais gėrimais. Ramygalos trasos adresas – Beržytės g. 14, Garuckai, Ramygalos seniūnija.

- Reklama -

Naujausi straipsniai