2024, liepos 18, Ketvirtadienis

„Rally Cup Visaginas“ sugrąžins tai, ko Lietuvos ralio gerbėjai laukė beveik dešimtmetį

reklama rubai

Visagino apylinėse galingų automobilių varikliai paskutinį kartą gaudė kone prieš dešimtmetį ir nuo tada šiame krašte apie miesto vardo ralį buvo galima tik pasvajoti. Bent jau iki šių metų, mat po beprotiškai ilgos pertraukos į Visaginą grįžta ralio gerbėjai ir mėgėjai – vingiuotus ir žvyro kupinus greičio ruožus žadantys organizatoriai vilioja čia praleisti gegužės 7-ąją, kai atgims ilgai lauktos „Visaginas Rally Cup“ varžybos.

Pirmą kartą šiose apylinkėse ralis įvyko dar 1994 metais, tik tuomet varžybos vadinosi kitaip – „Ralis Baltijos kelias“. Tąkart norėta surengti tikrą žiemos ralį, bet, pasirodo, buvo nemažas iššūkis rasti kraštą, tinkamiausią tokio tipo varžyboms. Sprendimas sukti Visagino kryptimi buvo išties puikus, mat geografiškai sąlygos žiemos raliui čia buvo puikios.

Vėliau varžybos pavirto Visagino raliu ir keliolika metų vyko šio krašto apylinkėse, kol buvo nuspręsta žiemos ralio trasas perkelti į Utenos apylinkes. Tad nuo 2008-ųjų Visagino greičio ruožus buvo galima prisiminti tik nostalgiškai dūsaujant.

Grąžinti norėjo ne vienerius metus

Tadas Balaišis, vienas iš ralio organizatorių, neslėpė, kad jau kelerius metus dėliojo planus ir norus atgaivinti šias legendines varžybas. Visgi trūko įvairių dedamųjų ir tik šiemet, pasakojo jis, kai pavyko suburti stiprią ir užtektinai didelę komandą, buvo nuspręsta, kad Visagino ralis ne tik gali, bet ir turi atgimti.

„Visagino ralis visuomet buvo žiemos ralio dalimi, ir, beje, tai buvo vienintelis toks „užvažiavimas“ į šiauriausią Lietuvos tašką“, – legendinių varžybų istoriją priminė jis.

Be to, T. Balaišiui, kaip visaginiečiui ir motociklų sporto entuziastui, ir asmeniškai buvo itin svarbu ralį grąžinti į Visaginą.

Planuoja ir čempionato etapą

Šiemet miesto taurės principu organizuojamos „Visaginas Rally Cup“ varžybos ne vienam ralio meistrui taps puikia treniruote ir proga pasitikrinti techniką prieš gegužės pabaigoje laukiantį pirmąjį Lietuvos ralio čempionato etapą, kuris vyks Balstogėje, Lenkijoje.

Vienas renginio organizatorių Aurimas Eidžiūnas pasakojo, kad sportininkų Visagino apylinkėse laukia aštuoni greičio ruožai, pradžiuginsiantys žvyro danga.

„Jie bus greiti ir vingiuoti – net neabejoju, laukia puiki treniruotė. Be to, neatsiejama šio ralio dalis yra greičio ruožas mieste, nusidriekęs beveik 4 kilometrus. Sportininkai jį turės įveikti dukart ir, manau, čia laukia garsiausios ovacijos ir didžiausia dovana šventės svečiams“, – tikino pašnekovas.

A.Eidžiūnas išdavė, kad gegužės 7-ąją įvyksiantis Visagino ralis – tik dalis didelio užmanymo. Ilgainiui norima, kad Visagino ralis iš varžybų miesto taurei laimėti virstų visaverčiu Lietuvos ralio čempionato etapu, apie kurį jiedu su T. Balaišiu kalbėjo jau ne kartą.

„Per kelerius metus norime paruošti planą, kaip surengti čempionato etapą Šiaurės Lietuvoje. Iki šiol šiam etapui buvo naudojamos tik Ignalinos apylinkės, tad šiemet išbandysime vos 30 km nuo Ignalinos esančius greičio ruožus, patikrinsime infrastruktūrą ir padarysime reikalingus namų darbus“, – sakė vienas „Visaginas Rally Cup“ organizatorių.

Iškels ir Lietuvos, ir Ukrainos vėliavas

Net ir rengdamiesi itin laukiamiems išbandymams, Lietuvos automobilių sporto meistrai nepamiršta to, kad jau du mėnesius tęsiasi Rusijos pradėtas karas Ukrainoje.

„Aš pats esu bent du kartus važiavęs ralyje Ukrainoje ir visą laiką palaikėme santykius su Ukrainos ralio entuziastais. Šalis kariauja, bet žmonės tiek, kiek išeina, bando gyventi, tad pakvietėme čia vieną ralio ekipažą iš Ukrainos – Oleksanrą Saliuką ir Julyią Efimovą. Tai daug metų ralyje dalyvaujantis ekipažas, kuriam suteiksime galimybę startuoti mūsų renginyje“ – kalbėjo Visagino ralio organizatorius.

Šis ekipažas ne tik dalyvaus gegužės 7-ąją laukiančiame ralyje. A. Eidžiūnas pasakojo, kad visi renginio dalyviai bus skatinami prisidėti prie paramos šiam ekipažui bei kariaujantiems Ukrainos žmonėms, dalį gautų pajamų ukrainiečiams žada skirti ir ralio organizatoriai.

„Norime į svečius atvykusį ekipažą išlydėti su surinkta parama į namus ir taip parodyti, kad Lietuvos automobilių sporto bendruomenė nėra abejinga tam, ką jiems tenka išgyventi ir atlaikyti“, – kalbėjo A. Eidžiūnas.

„Visaginas Rally Cup“ startas laukia gegužės 7-ąją. Varžybose dalyvausiantiems sportininkams teks įveikti aštuonis greičio ruožus ant žvyro dangos. Vyšnia ant torto ralyje taps paskutiniai du greičio ruožai, kurie vyks pačiame Visagino mieste. Tad tai bus puikus renginys ne tik jo dalyviams, bet ir miesto svečiams.

 

„North Town Rally Team“ medžiaga.

- Reklama -

Naujausi straipsniai